У Японії чоловік протягом 12 років спить лише по 30 хвилин вдень. За його словами, такий сон "подвоює" його життя та підвищує працездатність. Про це пише "Дивогляд" із посилання на SCMP.
Мозок та тіло 40-річного Дайсуке Хорі з префектури Хьоґо може повністю функціонувати, попри мінімальний сон. Чоловік стверджує, що ніколи не відчуває втоми.
Хорі почав зменшувати час для сну ще 12 років тому, щоб натомість мати більше часу для активності вдень. Йому вдалося скоротити сон до 30-45 хвилин на добу.
Чоловік поділився секретом, як позбутися відчуття дефіциту сну.
"Якщо ви займаєтесь спортом або п’єте каву за годину до їжі, ви можете уникнути сонливості", – розповів Хорі.
Дайсуке Хорі – підприємець, він любить музику, живопис і механічний дизайн. У 2016 році чоловік заснував Японську асоціацію тренерів із короткого сну. Заняття в асоціації проходять із таких тем, як сон та здоров’я.
"Люди, які потребують постійної концентрації уваги у своїй роботі, отримують більше користі від якісного сну, ніж від тривалого. Наприклад, лікарі та пожежники мають коротші періоди відпочинку, але зберігають високу ефективність", – каже він.
Хорі взяв участь у реаліті-шоу під назвою "Чи підеш ти зі мною?" на японському телеканалі Yomiuri TV. Одного разу Хорі проспав лише 26 хвилин і самостійно прокинувся, після чого сповнений сил та енергії він поснідав, пішов на роботу й пізніше потренувався у спортзалі.
Хорі навчив ультразвуковому сну понад 2100 студентів, так зазначено в його резюме. Завдяки чоловіку та його заняттям одній зі студенток Асоціації вдалося зменшити час свого сну з восьми годин до 90 хвилин, про це вона розповіла Yomiuri TV. Протягом чотирьох років дівчина дотримується цього режиму, підтримуючи стан своєї шкіри та психічного здоров’я в гарному стані.
Ця історія викликала багато бурхливих обговорень в інтернеті:
"Він справжній майстер тайм-менеджменту. Я теж хочу навчитися менше спати і працювати більш ефективно".
Ще один коментатор написав:
"Це заздалегідь розписувати своє життя! Навіть якщо мозок, може не спати, серце не витримає".
Лікарі стверджують, що ультразвуковий сон не для всіх і може мати негативні наслідки.
"Дорослим рекомендується спати від семи до дев’яти годин на добу. Сон є важливим періодом для організму й мозку для відновлення. Хронічне недосипання, може, призвести до погіршення пам’яті, ослаблення імунітету, розладів настрою і підвищеного ризику серцево-судинних захворювань", – розповів Го Фей, невропатолог із лікарні Хуачжунського університету науки й технологій Сіхе Шеньчжень.
Раніше "Дивогляд" розповідав про те, як сім звичок та незвичайна дієта зможуть допомогти схуднути уві сні.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.