Зодіак

Чи працюють знаки зодіаку та астрологія – нове відкриття вченого

Shutterstock

Науковець аналізував учасників дослідження за кількома параметрами

Хоча офіційна наука вже давно вважає астрологію псевдонаукою, наукових досліджень для підтвердження цього проводиться дуже мало. Ймовірно, більшість вчених вважають цю тему несерйозною, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Kyklos.

Втім, дослідник з Університету Кемьона (Південна Корея) Мохсен Джошанлу прийняв рішення про проведення власного дослідження, у якому знайшов нові докази неспроможності астрології. Для забезпечення надійності результатів, він використав вибірку з 12 791 учасника, перевіряючи, наскільки знаки зодіаку впливають на їхнє життя.

Джошанлу аналізував учасників за такими параметрами, як загальне відчуття щастя/нещастя, наявність симптомів депресії, рівень психічного стресу, задоволеність роботою та матеріальним становищем, відчуття "сірості" життя, самооцінка здоров'я, задоволеність особистим життям. Він прагнув зафіксувати залежності від знака зодіаку, враховуючи вік, стать і освіту.

У підсумку, Джошанлу не зміг знайти статистично значущого впливу знаків зодіаку на самопочуття людини за 7 із 8 вказаних параметрів. Єдиний статистично значущий, але незначний ефект він виявив лише в рівні задоволеності фінансовим станом.

Науковець вважає, що його відкриття є переконливим доказом того, що астрологія не здатна передбачити благополуччя людей. Він порівнює передбачення долі за знаками зодіаку з випадковими результатами підкидання гральних кісток або монети.

Раніше "Дивогляд" розповідав, чи вірять українці у тарологію, астрологію й екстрасенсорні здібності.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ