Коли відбудеться наступне масове вимирання на Землі – прогноз вченого

Кліматолог поділився своїми очікування щодо майбутнього та описав процес, який вже розпочався

Японський кліматолог Куніо Кайхо розробив нову діаграму, яка демонструє масове вимирання видів. Він також розповів, коли може настати наступний кінець світу. Кайхо підкреслив, що нашу планету очікує шосте масове вимирання. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Biogeosciences.

Чи може настати вимирання до 2100 року?

За останні 540 мільйонів років Земля декілька разів втрачала велику частину свого видового розмаїття впродовж короткого періоду часу. Таке подія, як масове вимирання, переважно виникає внаслідок глобальних змін клімату, таких як похолодання або потепління.

Кайхо спробував кількісно оцінити зв'язок між середньою температурою Землі та біорізноманіттям планети. Він виявив лінійну залежність між ними: зі збільшенням температури змінюється біорізноманіття.

Під час дослідження враховувалися різні фактори, пов'язані з діяльністю людей. Кайхо встановив, що глобальне потепління, серед інших причин, може призвести до масового вимирання видів. Він вважає, що це станеться, якщо не буде зроблено спроби змінити ситуацію.

Багато фахівців вважають, що вимирання може настати до 2100 року. Однак Кайхо стверджує, що ці прогнози занадто перебільшені, і він передбачає, що до 2500 року середня температура планети може досягти критичних показників.

Для своїх розрахунків Кайхо вивчав температуру під час минулих вимирань і аналізував дані щодо видів, які зникли. Потім він порівняв отримані показники та встановив, що кількість вимерлих видів залежить від того, які температурні аномалії відбулися у їхньому середовищі. Для масового вимирання потрібне значне збільшення або зниження середньої температури на планеті.

Зазначимо, що в історії Землі було декілька масових вимирань, зазвичай їх виділяють п'ять:

  • Вимирання ордовицько-силурійське (близько 443 мільйонів років тому): Воно сталося через глобальне охолодження клімату та зменшення рівня моря. Багато морських видів, зокрема, трилобітів, зазнали вимирання.
  • Вимирання девонсько-карбонове (приблизно 359-299 мільйонів років тому): Воно було пов'язане з глобальним вибухом вулканів, що призвело до значного викиду парникових газів та зменшення рівня кисню у воді та атмосфері.
  • Пермське вимирання (приблизно 252 мільйони років тому): Це було найбільше вимирання в історії Землі, коли зниклл близько 96% морських видів і багато суходолу. Його причиною були, можливо, великий викид вуглекислого газу внаслідок вулканічної діяльності або зіткнення Землі з астероїдом.
  • Вимирання тріасово-юрське (приблизно 201 мільйон років тому): Це вимирання сталося внаслідок глобального потепління та можливо, зменшення рівня кисню у воді.
  • Вимирання крейдово-палеогенове (приблизно 66 мільйонів років тому): Це вимирання відоме своєю причиною – великим астероїдом, який вдарив у Землю і спричинив глобальну катастрофу, внаслідок чого зникло багато видів, включаючи динозаврів.

Кожне з цих вимирань мало значний вплив на біорізноманіття Землі та на подальший розвиток видів.

Раніше "Дивогляд" розповідав, які країни мають найбільше шансів пережити апокаліпсис.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше