Хакер

Українців попередили про нову шахрайську схему – як себе захистити

Shutterstock

Під загрозою користувачі популярного месенджера

Шахраї вигадали нову аферу, щоб видурювати гроші у людей, для чого використовують імена їхніх друзів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на МВС України.

Зловмисники розсилають повідомлення з проханням перейти за посиланням і нібито підтримати учасника танцювального конкурсу.

"Привіт! Проголосуй, будь ласка, за нашу Марію у конкурсі танців. Вона донька подруги", – такі шахрайські повідомлення почали отримувати українські користувачі месенджера Telegram.

У МВС повідомили, що такі повідомлення використовуються шахраями для злому акаунтів Telegram. Після переходу за посиланням, вказаним у повідомленні, користувач втрачає доступ до свого акаунта. Потім шахраї, які заволоділи акаунтом, розсилають повідомлення з проханням переказати значні суми грошей.

У МВС закликали українців:

  • не переходити за посиланням;
  • не вводити особисті дані для "голосування";
  • блокувати невідомих абонентів.

Аферисти розсилають безліч варіантів, щоб ввести в оману громадян і заволодіти їхніми даними. Тому будьте обережні та не дайте себе обдурити.

Раніше ми повідомляли, що поліція викрила шахрая, який під виглядом відомого волонтера ошукав жительку Одеси на понад мільйон гривень.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ