Який вигляд мала таємнича єгипетська мумія за життя – вражаюча реконструкція

Голова давньої єгипетської мумії, що знаходилася в бібліотеці звичайної австралійської школи впродовж майже століття, тепер з'явилася перед відвідувачами у вигляді реалістично відтвореного обличчя, завдяки роботі команди дослідників і скульпторки-криміналістки Дженніфер Манн

Хоча походження цієї мумії залишається загадкою, історія приховує багато невідомих. Відомо лише, що ця голова, знайдена в Австралії, стала частиною "справжньої єгипетської мумії" за запискою, що датується 1915 роком. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Мумія має таємниче походження

Щодо походження цього артефакту, історія зберегла невеликий слід лише у вигляді подарунка школі, але не зберегла імені дарувальника. Є різні версії, одна з яких вказує на лікаря з місцевої громади, що можливо придбав предмет у Шотландії, а інша – на місцевого жителя, зацікавленого в єгиптології.

Дженніфер Манн, обговорюючи здійснений проект, розповіла, що останнім часом музеї уникають експонування стародавніх людських решток з моральних причин. Тож реконструкція обличчя мумії дозволяє відволікти увагу від біологічних останків.

Манн, яка має досвід реконструкції зовнішності кількох історичних особистостей, використовувала комп'ютерну томографію, цифрову модель і 3D-принтер для створення реалістичної скульптури. Аналізи, проведені університетами Австралії та Італії, встановили, що голова належала жінці, яка померла у віці 50-60 років.

Хоча ДНК-аналіз не проводився, було встановлено, що на обличчі мумії залишилися сліди сусального золота, свідчення про застосування практики муміфікації в греко-римський період. Реконструкція обличчя показала жінку літнього віку, з волоссям, що відповідає грецькому стилю того часу.

Хоча відомості про джерело мумії залишаються таємничими, реконструкція її обличчя відкриває нові можливості для розуміння життя та культури давніх цивілізацій.

Окремо зазначимо, що муміфікація, або процес збереження тіл за допомогою хімічних або природних методів, практикувався різними культурами протягом історії. Найвідоміші культури, які залишили після себе мумії людських тіл, це:

  • Давній Єгипет: Єгипет був відомий своєю детальною муміфікаційною практикою, яка дозволила зберегти тіла фараонів, членів їхніх сімей та інших важливих осіб. Муміфікація була важливою частиною релігійних вірувань давніх єгиптян, які вірили в життя після смерті.
  • Перуанська культура: Цивілізація інків, яка розташовувалася на території сучасного Перу, також використовувала муміфікацію. Вони муміфікували своїх вождів та імператорів, демонструючи велич та владу свого правителя навіть після смерті.
  • Китайська культура: Деякі китайські династії також використовували муміфікацію для збереження тіл важливих осіб, таких як імператори та члени їхніх родин.
  • Персидська культура: У давній Персії (сучасний Іран) муміфікація також мала місце, хоча не була настільки розповсюдженою, як у Єгипті.
  • Індійська культура: У деяких частинах Індії також були знайдені мумії, хоча ця практика не була такою поширеною, як в інших культурах.

Ці культури залишили за собою унікальні традиції муміфікації, які відображають їхню релігійну, культурну та соціальну спадщину.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як науковці відтворили обличчя найвідомішої мумії Перу.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше