Лікарі

Вчені відтворили обличчя найвідомішої мумії Перу – відео

Shutterstock

Дівчина інків відома, як "Хуаніта" та "Крижана діва інків"

Вчені відтворили обличчя найвідомішої мумії Перу за допомогою передових технологій. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Phys.org.

Дівчинку інків, відому як "Хуаніта" та "Крижана діва інків", принесли в жертву під час ритуалу на вершині вулкана Ампато. Вона здіймається на висоті понад 6 тисяч метрів над рівнем моря.

Зріст дівчини становив 1,39 метра, а вага – 77 кілограмів. На думку вчених, вона могла померти після сильного удару в праву потиличну частку.

Шведському археологу та скульптору Оскару Нільсону довелося витратити приблизно 400 годин, щоб створити реалістичне обличчя "Хуаніти". Спершу фахівці почали з отримання репліки черепа Хуаніти, а потім просканували тіло, провели аналіз ДНК та інших характеристик, зокрема віку та кольору обличчя.

"Я думав, що ніколи не дізнаюся, як виглядало її обличчя, коли вона була жива. Тепер, за 28 років, це стало реальністю завдяки реконструкції Оскара Нільсона", – розповів американський антрополог Йоган Рейнгард, який знайшов Хуаніту у 1995 році.

Раніше "Дивогляд" розповідав, який вигляд могли мати справжні "гобіти".

Дивіться також відео 5 каналу: ЩО ТАМ НА рОСІЇ? || БУМЕРАНГ БАНДЕРИ. Повний випуск

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ