Сперматозоїди

Людські сперматозоїди можуть порушувати один із законів фізики

pixabay.com

Учені вивчили взаємодію сперматозоїдів та одноклітинних водоростей Хламідомонада

Людські сперматозоїди можуть рухатися крізь в'язкі рідини, використовуючи свої "хвости", чим порушують третій закон Ньютона, передає "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Третій закон Ньютона говорить про те, що "на кожну дію існує рівна і протилежна протидія". Таким чином, він вказує на особливу симетрію в природі, коли протилежні сили діють одна проти одної. 

Однак, вивчивши механічні взаємодії сперматозоїдів та одноклітинних водоростей Хламідомонада, науковці виявили, що перші з них при переміщенні в рідині, порушують закон фізики, який свідчить, що "на дію завжди є рівна і протилежна протидія". 

Ісаак Ньютон намагався пояснити зв'язок між фізичним об'єктом і силами, що діють на нього, за допомогою кількох чітких принципів. Однак, ці принципи не завжди поширюються на мікроскопічні клітини, що містяться в липких рідинах.

Учений-математик з Кіотського університету на ім'я Кента Ішімото разом із колегами дослідив різних мікроскопічних "плавців", у тому числі й сперматозоїди. Експерти спробували з'ясувати, як вони прослизають крізь речовини, що повинні чинити опір їхньому руху.

Знавці змоделювали рух зеленої водорості хламідомонади, яка використовує схожі на хвости придатки – джгутики. Такі ж самі еластичні "хвостики" є й у сперматозоїдів, завдяки чому вони можуть викривляти свої тіла так, щоб не викликати жодної реакції з боку навколишнього середовища.

Так, учені дійшли висновку, що саме еластичність джгутиків дозволяє водоростям і сперматозоїдам рухатися, не втрачаючи при цьому багато енергії в навколишній рідині.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені вперше створили ембріон без використання сперми та яйцеклітини.

Дивіться також відео 5 каналу: Під ЗАГРОЗОЮ фінансування України! У Брюсселі завершився саміт лідерів ЄС! Що відомо?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ