Річка

На кам'яних скелях Амазонки виявили загадкові малюнки з людськими обличчями, яким понад 2 тис років – фото

Shutterstock

"Ці гравюри відносяться до доісторичного або доколоніального періоду"

Глобальне потепління розкрило наскельні малюнки на скелястому виступі вздовж річки Амазонки, передає "Дивогляд" із посиланням на REUTERS.

Рівень води в Амазонці впав до рекордно низького рівня через сильну посуху в регіоні, якої не фіксували вже понад 100 років. У результаті цього загадкові наскельні малюнки з'явилися на поверхні. Деякі з них були помітні і раніше, але зараз їх стало значно більше.

Малюнки виявили на скелі Понто-дас-Лажеш на північному березі Амазонки, що неподалік місця злиття річок Ріу-Неґру і Солімоенс.

Так, знавці встановили, що людські обличчя були висічені на камені 2 тис років тому. В одному місці скелястого виступу науковці виявили гладкі борозенки – ймовірно, у цьому місці у давні часи корінні жителі заточували свої стріли та списи. Це було ще задовго до прибуття європейців.

Археолог Хайме де Сантана Олівейра з Інституту національної історичної та художньої спадщини зазначив, що така велика кількість малюнків допоможе дослідникам встановити походження зображень і дізнатися більше про корінних жителів Амазонки.

"Ці гравюри відносяться до доісторичного або доколоніального періоду. Ми не можемо їх точно датувати, але, грунтуючись на свідченнях проживання людини в цьому районі, ми вважаємо, що їм від 1000 до 2000 років", – припустив Олівейра.

Археолог зазначив, що вперше гравюри помітили на місцевості у 2010 році. Цього року посуха була значно сильнішою, тому й рівень Ріу-Неґру впав на 15 м порівняно з липнем. У результаті оголилися великі простори з каменів і піску там, де раніше не було пляжів.

"Цього разу ми знайшли не просто більше різьблених фігурок, а й скульптуру людського обличчя, вирізану в скелі", – розповів знавець.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" писав про те, як глобальне потепління впливає на прісноводні ресурси.

Дивіться також відео 5 каналу: Влада РОЗБЕЩУЄ! Найбільший ЖАХ – суспільство не довіряє українському парламенту!

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ