Озеро "Око Полісся" в Чорнобильській зоні

Озера стануть зеленими: як глобальне потепління впливає на прісноводні ресурси – дослідження

Денис Вишневський/Facebook

Такі зміни мають і позитивний бік

Американські дослідники провели дослідження впливу змін навколишнього середовища на прісноводні ресурси і встановили, що вони можуть набути нового забарвлення, передає "Дивогляд" із посиланням на Science News Explores.

Фахівці провели аналіз кольору понад 85 тис озер у всьому світі за допомогою супутникових фотографій. Знімки були зроблені у період з 2013 по 2020 рік. Більше третини озер були синього кольору, але експерти застерегають, що частина з них може змінити своє забарвлення на зелене або коричневе. 

Причиною цього може стати потепління на Землі. За прогнозами спеціалістів вже до 2100 року середня температура повітря зросте на 3°С, що зробить 3,8 тис озер коричневими чи зеленими. До цього часу озера мали блакитний або синій кольори в місцях, де температура повітря була нижчою +19°С.

Науковці відмітили, що такі зміни призведуть до збільшення кількості водоростей, що в свою чергу спровокує зростання донних відкладень. Вода стане більш каламутною.

Ця ситуація має ще й позитивний бік. Зокрема, зростання кількості водних рослин стане поштовхом для збільшення популяції риб.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що в Європі через посуху з'явилися "голодні камені" з моторошним посланням.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ