Ембріон

Вчені вперше створили ембріон без використання сперми та яйцеклітини – чи можна завдяки цьому завагітніти

Jacob Hanna / Weizmann Institute

Вони розповіли, чому це важливе відкриття

Вчені з Ізраїлю заявили, що створили модель ембріона за допомогою стовбурових клітин, у рамках чого вони не використовували яйцеклітину та сперматозоїди. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

Це вдалося вченим Інституту Вейцмана.

"Це перша модель ембріона, яка має структурну організацію компартментів і морфологічну подібність до людського ембріона на 14-й день", – розповів професор Джейкоб Ханна, який керував дослідженням.

Мізерні структури не ідентичні ембріону людину, але вчені планують їх вдосконалити задля вивчення ранніх стадій розвитку людини та невідомих причин викиднів. Модель також може знадобитися для експериментів потенційного впливу медичних препаратів на справжні людські ембріони.

Чому це важливо? Річ у тому, що вагітних жінок зазвичай не залучають до участі у випробуваннях ліків, через що медики майже нічого не знають про побічні ефекти деяких препаратів.

У рамках дослідження фахівці скористалися "наївними" (не диференційованими) стовбуровими клітинами. 120 з них вирішили змішати в точному співвідношенні.

Згодом вони почали спонтанно утворювати структуру, яка нагадувала ембріон людина, але не була ідентична йому. Більше того, ембріон навіть виділяв гормони, які показали позитивний тест на вагітність у лабораторії.

За словами науковців, досягати вагітності, використовуючи ці моделі ембріонів, було б неетичною, незаконною і фактично неможливою практикою. Таким чином, ці ембріони не вийде імплантувати в слизову оболонку матки.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Британії народилися перші діти від трьох батьків.

Дивіться також відео 5 каналу: Родині повідомили про cмepть, а він вижив! Неймовірна історія військового з Рівненщини

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ