Магнітна буря

Землю накрила надпотужна магнітна буря – до чого готуватися українцям

Depositphotos

Геомагнітна буря спричинила збої в роботі радіо та GPS

Землю накрила потужна геомагнітна буря, що вплинула не лише на погіршення стану здоров'я у людей, а також спричинила збої в роботі радіо та GPS. Як довго триватиме ця магнітна буря і до чого готуватися українцям – розповідає "Дивогляд" із посиланням на National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA).

Науковці провели дослідження і з'ясували, що сонячний шторм, що обрушився на Землю, став причиною погіршення стану здоров'я багатьох людей. Серед основних симптомів виділяють головний біль і спазм, запаморочення та нудоту.

Читайте також: Найпотужніша за 165 років магнітна буря – що прогнозують вчені (відео).

За словами експертів геомагнітна буря також спричинила збої в роботі радіо та GPS, а далі може викликати хвилю ураганів і штормів.

У своєму дослідження науковці використали модель, що вивчала активність тропічних циклонів за останні 5,5 тис років і виявила 11 часових періодів, коли штормів на Землі було на 40% більше, ніж зазвичай. Спільною рисою між цими періодами стала надсильна сонячна активність.

Фахівці висунули теорію, яка свідчить про те, що надмірно активне сонце може "посилати" на Землю більший потік енергії. У свою чергу ця енергія нагріває океани та провокує тропічні шторми.

"У міру того як океани нагріваються, вони мають більше енергії, доступної для перетворення на вітер тропічного циклону, таким чином створюються більш сприятливі умови для розвитку сильніших штормів", – сказала Янг Ванг – професорка з Університету штату Флорида.

Експерти також відмічають, що сонячна активність може бути "важливою рушійною силою мінливості клімату та активності тропічного циклону через свій вплив на атмосферну циркуляцію, океанські течії та температуру поверхні моря".

Величезна хвиля
Величезна хвиля
Фото: Shutterstock

Чи існує загроза для українців

Враховуючи, що територія України розташована на відносно великій відстані від океану, тропічні циклони чи надпотужні урагани цим регіонам не загрожують. Однак, магнітні бурі у свою чергу відобразяться на життєдіяльності людей.

Зокрема, можливі часті зміни настрою та самопочуття. Дехто може помітити у себе появу сильного головного болю, проблем із серцем, порушення сну, слабкість і нудоту.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав про магнітні бурі в травні-2024.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ