Найпотужніша за 165 років магнітна буря – що прогнозують вчені (відео)

Гігантська сонячна пляма AR3664, яка стала причиною потужної магнітної бурі, збільшилася до розміру 200 тисяч кілометрів і продовжує свій ріст без зупинки

Космічний корабель NASA Solar Dynamics Observatory вже більше трьох діб спостерігає за цією надзвичайною сонячною плямою. Зазначено, що її розміри наразі перевищують розмір нашої планети в 15 разів, і вона продовжує збільшуватися. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Space.

Сонячну пляму вже можна побачити з Землі

Згідно з таймлапсом, який був створений на основі трьох днів спостережень, можна зрозуміти, як стрімко розвивається ця сонячна пляма. Її розміри вже настільки великі, що її можна побачити навіть з Землі без використання спеціального обладнання, якщо користуватися темними окулярами для спостереження за сонячним затемненням.

На поверхні сонячної плями відбуваються надзвичайно активні вибухові процеси виділення енергії, відомі як сонячні спалахи, і корональні викиди маси. Ці потужні викиди енергії в космос можуть мати великий вплив на Землю, спричиняючи збої в електромережах, перешкоди у радіозв'язку та навігаційних системах, а також можуть призвести до відмови супутників та інших проблем.

Згідно з прогнозом NASA, висока сонячна активність триватиме упродовж 11 та 12 травня. Вони продовжують спостереження за корональними викидами маси та не виключають можливість, що кілька сонячних спалахів можуть об'єднатися і спровокувати "канібальський" сонячний супершторм.

Сонячні плями – це темні області на поверхні Сонця зі значною магнітною активністю, магнітне поле яких сильніше, ніж у Землі, приблизно у 2,5 тисячі разів. Ці плями регулярно формуються на поверхні Сонця, і вони можуть бути діаметром не більше Землі. Спостереження показують, що разом з розмірами сонячних плям збільшується їх магнітне поле і зростає ризик корональних викидів маси.

Згідно з даними спостережень космічної погоди, сонячна пляма AR3664 вже досягла розмірів сонячної плями, яка викликала так звану "подію Керрінгтона" 1859 року, або Сонячний супершторм – найпотужнішу геомагнітну бурю за всю історію спостережень.

Пляма Керрінгтона стала відома завдяки інтенсивним сонячним спалахам та коронарним викидам маси, які відбулися в серпні та вересні 1859 року і призвели до потужних геомагнітних бурь. Ці події призвели також до збоїв в роботі телеграфних станцій по всьому світу і появи полярного сяйва від Куби до Гаваїв.

Раніше "Дивогляд" розповідав про календар магнітних бурь у травні-2024.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше