У світі зростає кількість захворювань на рак пеніса з подальшою ампутацією – що кажуть експерти

"Чоловіки мусять мочитися, сидячи на унітазі"

У різних країнах світу зростає кількість захворювань та ампутацій статевого органу у чоловіків. У 2018 році 63-річний бразильський чоловік Жоау виявив на своєму пенісі бородавку і звернувся з цим питанням до лікаря, передає "Дивогляд" із посиланням на ВВС.

"Я почав ходити по клініках, але всі лікарі казали мені, що це через надлишок шкіри, і призначали ліки", – згадує пацієнт.

Попри лікування бородавка продовжувала рости. Згодом це негативно вплинуло на його сексуальні стосунки з дружиною.

"Ми були як брат і сестра", – зізнається Жоау.

Упродовж п'яти років чоловік звертався до різних спеціалістів, вживав ще більше ліків та проходив нові біопсії. Однак, нічого не давало ефективного результату. 

У 2023 році Жоау поставили діагноз – рак статевого члена. Лікарі відмітили важливість ампутації частини пеніса.

"Це той вид раку, про який не поговориш з людьми, тому що це може перетворитися на жарт. Для моєї родини це був дуже неприємний сюрприз, тим більше, що мені довелося ампутувати частину пеніса. Я почуваюся так, ніби мене обезголовили".

"Операція мене жахала, але альтернативи не було. Перші тижні після операції я відчував смуток, я не можу цього заперечити. Відсутність частини пеніса – це жахливо", – зізнається Жоау.

Чоловік зі статевими проблемами
Чоловік зі статевими проблемами
Фото: Shutterstock

"Операція жахала"

Дослідження науковців доводять, що у Бразилії спостерігається один із найвищих рівнів захворювання на рак статевого органу серед чоловіків – 2,1 на 100 тис осіб. Найвища захворюваність фіксується у найбіднішому штаті Бразилії – Мараньяні – 6,1 на 100 тис чоловіків.

У Міністерстві охорони здоров’я Бразилії за 10 років (2012-2022) зареєстрували близько 21 тис випадків раку пеніса. Серед них – понад 4 тис смертей, понад 6,5 ампутацій.

За словами знавців,  головні симптоми раку статевого члена проявляються у вигляді виразки на пенісі, що не загоюється. Також можливі виділення з різким запахом. 

При ранньому виявленні захворювання є високі шанси одужання за допомогою хірургічного видалення ураження, променевої терапії та хіміотерапії. Однак, якщо ігнорувати симптоми і не вдаватися до різних способів лікування – ситуація погіршиться і може виникнути необхідність часткової або повної ампутації статевого члена та інших статевих органів.

"У разі часткової ампутації сеча продовжує виходити через пеніс. Однак при повній ампутації уретральний отвір можуть перемістити до промежини, між мошонкою та заднім проходом тож пацієнт мусить мочитися, сидячи на унітазі", – каже Тьяго Камело Моурао з відділення урології онкологічного центру AC Camargo в Сан-Паулу.

Чоловік на прийомі у лікаря
Чоловік на прийомі у лікаря
Фото: Shutterstock

Експерти також виділяють декілька факторів ризику, пов’язаних із раком статевого члена. Зокрема, фімоз, або звуження крайньої плоті, та куріння. Також важливу роль відіграє дотримання особистої гігієни.

"Коли чоловік не оголює голівку і не очищає крайню плоть належним чином, вона виробляє секрет, який накопичується. Це створює дуже сприятливе середовище для бактеріальних інфекцій. Якщо це відбувається знову і знову, то стає фактором ризику появи пухлини", – розповідає Маурісіо Денер Кордейро з Бразильського товариства урологів.

Також одним із головних факторів ризику експерт виділяє інфікування вірусом папіломи людини (ВПЛ), який може призвести до раку порожнини рота та статевого члена. Мауріціо Денер наголошує на важливості вчасної вакцинації та лікування. При цьому знавець відмічає критично низький рівень вакцинації у Бразилії.

"Масова вакцинація проти ВПЛ дуже важлива через її високу ефективність у запобіганні пов’язаних з ним уражень. У Бразилії, попри доступність вакцини, рівень вакцинації проти ВПЛ залишається низьким для дівчаток – лише 57%, а для хлопчиків – не перевищує 40%. Ідеальним охопленням для запобігання захворюванню є 90%", – каже Маурісіо Денер.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені виявили новий неочікуваний фактор, що спричиняє підвищений ризик смерті від раку.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше