онкологія, рак

Учені виявили новий неочікуваний фактор, що спричиняє підвищений ризик смерті від раку

Shutterstock

Експерти проаналізували реципієнтів за різними чинниками

Учені знайшли ще один неочевидний чинник, що підвищує ризик смерті від раку, розповідає "Дивогляд" із посиланням на Cancer.

Науковці зі Сполучених Штатів провели масштабне дослідження, в процесі якого встановили, що дорослі люди, які ведуть самотній спосіб життя, можуть мати підвищений ризик смерті від раку порівняно з тими, хто живе в парі.

Знавці Американського онкологічного товариства (ACS) і Міністерства охорони здоров'я та соціальних послуг США проаналізували дані понад 470 тис американських пацієнті від 18 до 64 років за період 1998-2019 роки.

Науковці простежили динаміку кількості онкологічних захворювань серед людей, які жили самі. При цьому в роботі не уточнювалося, на якій стадії діагностували рак, тип захворювання та схеми його лікування.

 

Результати дослідження

Знавці звернули увагу на аналіз реципієнтів за віком, соціально-демографічними характеристиками та факторами ризику і встановили, що загальний ризик смерті від онкозахворювань був у 1,32 рази вищим для одиноких людей. У чоловіків цей ризик більш виражений (1,38 раза), ніж у жинок (1,3 раза).

Результати дослідження продемонстрували, що серед 114 772 працездатних дорослих, що жили самі, близько 2,5% реципієнтів померли від раку. У пацієнтів, які проживали з іншими людьми (358 876 осіб), показник смертності був нижчим – 1,6%.

Що стосується віку, то найбільш виразний зв'язок між самотністю та смертю спостерігався серед учасників у віковому проміжку від 45 до 64 років.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що ліки від діабету та ожиріння можуть бути ефективними проти раку.

Дивіться також відео 5 каналу: ДІТИ ПОЛЕГЛИХ ВОЇНІВ зможуть навчатися у КРАЩИХ ВИКЛАДАЧІВ!

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ