На Сонці зафіксували дуже рідкісну подію – вчені назвали дати, коли чекати магнітні бурі (відео)

Космічний апарат NASA зареєстрував на Сонці надзвичайно рідкісний спалах, на тлі чого ймовірність появи геомагнітної бурі на Землі досить висока

У вівторок, 23 квітня, на Сонці відбулися чотири спалахи, зафіксовані космічним апаратом Solar Dynamics Observatory. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Space.

Чотири спалахи на Сонці виникли практично одночасно

Учені стверджують, що ці спалахи можуть викликати потік плазми, який досягне Землі найближчими днями, і спричинити геомагнітну бурю. Сонячні спалахи – це результат вибухів на поверхні Сонця, які викидають інтенсивне електромагнітне випромінювання. Вони виникають, коли магнітна енергія в атмосфері Сонця нагромаджується і швидко звільняється.

Чотири спалахи на Сонці виникли практично одночасно в різних ділянках поверхні. Вчені пояснюють, що три спалахи були зв'язані з сонячними плямами, а четвертий виник у великій магнітній петлі, яка розташовувалася між плямами. Такі одночасні вибухи на Сонці відомі, як симпатичні спалахи, та часто пов'язані з великими петлями магнітного поля, що підіймаються над поверхнею Сонця.

Зазвичай симпатичні спалахи складаються з двох вибухів, але цього разу сталася рідкісна подія – спалах складався з чотирьох вибухів. Поки вчені не можуть точно визначити потужність цих вибухів. Однак відомо, що внаслідок вибуху в космосі відбувся корональний масовий викид, або потік плазми. Цей потік може вплинути на Землю в четвер або п'ятницю, 25 або 26 квітня, і викликати геомагнітну бурю рівня G1.

Четвертий сонячний спалах свідчить про початок сонячного максимуму або його наближення. Сонячний максимум – це період найбільшої сонячної активності протягом 11-річного сонячного циклу. Симпатичні спалахи стають частішими під час підвищеної активності Сонця. Однак є деякі вчені, які вважають, що це може бути ознакою початку зниження активності Сонця після максимуму.

Незалежно від цього, вчені не зможуть визначити, чи настав сонячний максимум, доки він не закінчиться і не мине приблизно 7 місяців. Тільки після цього можна буде точно сказати про цю подію за допомогою спостережень за Сонцем.

Раніше "Дивогляд" розповідав про магнітні бурі у травні.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше