Стоунгендж

Науковці розкрили ще одну важливу таємницю Стоунхенджа

Shutterstock

Вони впевнені, що споруда була збудована з урахуванням не тільки сонячних фаз

Однією з найвідоміших споруд у світі вважається Стоунхендж. Пам'ятка сповнена таємниць, які тисячоліттями не можуть розгадати фахівці. "Дивогляд" із посиланням на Space, розповідає, що науковці назвали ще один цікавий факт про Стоунхендж.

Відомо, що Стоунхендж орієнтований на фази Сонця. Однак, знавці впевнені, що споруда була побудована з урахуванням не лише сонячних, але й місячних фаз.

Особливу увагу вчені приділяють великому місячному застоюванню, або ж великій зупинці місяця. Це явище, коли місяць сходить далі на північ, а ось заходить далі на південь вздовж горизонту. Таким чином Місяць досягає висоти, значно вищої, ніж літнє сонце, і нижче, ніж зимове сонце.

Як зазначають фахівці, це досить рідкісне астрономічне явище, яке відбувається раз на 18,6 років. Найближчий місячний цикл триватиме цього року, а також у 2025-му.

"Це довгий цикл. Археологи не мали багато можливостей вивчити його у Стоунхенджі", – каже експерт з доісторичних пам’яток Великої Британії Дженніфер Векслер.

Клайв Рагглс  – почесний професор археоастрономії в Університеті Лестера (Британія) відмітив, що архітектурний зв’язок Стоунхенджа з Сонцем добре відомий науці. Однак, зв’язок споруди із Місяцем вивчений куди гірше. 

"Чотири станційні камені узгоджуються з крайніми положеннями Місяця, і дослідники роками сперечалися, чи було це навмисно, і якщо так, то як це було досягнуто та якою могла бути його мета", – каже фахівець.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що науковці могли розкрити ще одну таємницю Стоунхенджа.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ