Без інтернету та голубів: стародавні племена вигадали оригінальний метод комунікації між поселеннями

У сучасному світі ми маємо безліч засобів сповіщення про події, а от раніше це було важким завданням. Проте стародавні мешканці каньйону Чако знаходили спосіб швидкого сповіщення, використовуючи мушлі

У стародавні часи, до появи смартфонів та месенджерів, люди, що жили у каньйоні Чако в Нью-Мексико, використовували сурми, зроблені з мушлі, для сповіщення громади. Згідно з недавнім дослідженням, вони планували свої поселення таким чином, щоб кожен міг чути ці сурми, що забезпечувало ефективну комунікацію всередині їхніх громад. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLScience.

Ці звуки могли використовуватися для організації громадських заходів

Між 850 та 1150 роками нашої ери каньйон Чако був центром культури пуеблонів на південному заході США, де головними спорудами були великі будівлі з пісковика, оточені меншими житловими районами.

Археологи раніше знаходили сурми з мушлі в елітних похованнях у каньйоні, хоча найближче джерело таких артефактів знаходиться на відстані майже 1000 кілометрів на узбережжі Тихого океану. Ці сурми, які, мабуть, належали лідерам громади, мали потужний звук.

Науковці скористалися цифровим моделюванням, щоб показати радіус дії цих сурми з п'яти різних поселень Чако на карті. Вони прийшли до висновку, що звукова зона покривала житлові зони навколо кожного великого будинку, що свідчить про те, що поселення були розташовані так, щоб полегшити комунікацію за допомогою цих звуків.

У порівнянні з іншими методами, такими як димові сигнали, дослідники вважають, що звуки мушель були ефективнішим способом комунікації для вождів, які могли оповіщати мешканців поселення про різні події. Ці звукові сигнали могли використовуватися для організації громадських заходів, таких як релігійні обряди, подібно до того, як церковні дзвони закликали людей на месу у Середньовіччі.

Зазначимо, що плем'я Чако, відоме також як Анасазі, було давнім народом, що жило у північно-східних регіонах Північної Америки, особливо в районі, який зараз відомий як штати Аризона, Колорадо, Нью-Мексико та Юта. Каньйон Чако, розташований в цьому регіоні, був важливим центром їхньої культури.

Вони будували великі споруди з каменю, такі як печерні будівлі, а також великі комунітарні споруди, наприклад, великі структури, які відомі як "печерні будинки". Плем'я Чако було відоме своєю розвиненою системою землеробства, а також залишками релігійних обрядів і культурних звичаїв.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що фотограф прокинувся та побачив, як його обіймає величезний хижак.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше