Батискаф "Титан"

Історія батискафа "Титан": висунуто ще одну версію про причину трагедії

Фото з відкритих джерел

Науковці висунули нову теорію за допомогою комп'ютерного моделювання

Нові дослідження вчених з Університету Г'юстона (США) привели до виявлення нової можливої причини трагічного вибуху на батискафі "Титан" у червні 2023 року в Атлантичному океані. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Mirror.

Вони припускають, що "мікровипучування" корпусу "Титана" могло спричинити його руйнування під впливом тиску. Команда вчених вивчала, як тонкостінні конструкції можуть зазнавати пошкоджень через невеликі дефекти у їхніх матеріалах.

"Існує можливість, що цілісність корпусу "Титана" була порушена внаслідок пошкодження матеріалу, який використовувався для його конструкції, що накопичився протягом численних подорожей перед катастрофою", – зазначив Роберто Балларіні, керівник досліджень і професор цивільної та екологічної інженерії.

За словами науковців, для корпусу "Титана" використовувався композит із вуглецевого волокна. Відомо, що волокна в таких композитах можуть зазнавати мікровипучування під стискальним навантаженням і відшаровуватися від матриці, що їх оточує. Якби такі ушкодження сталися з корпусом "Титана" під екстремальним тиском під час занурення, його міцність і стійкість були б значно погіршені, що спричинило б його вибух.

За допомогою комп'ютерного моделювання дослідники передбачили середню міцність на вигин оболонки з урахуванням недосконалостей, що потенційно дозволило розкрити таємницю пошкоджень корпусу "Титана" і його миттєвого вибуху.

"Ми розробили рівняння, що дозволяють нам передбачати опір конструкції судна з урахуванням різних параметрів, включаючи форму і розподіл їхніх недоліків. Слід пам'ятати, що міцність і стійкість конструкції також залежать від матеріалу, з якого вона виготовлена. Це має велике значення для критичного тиску оболонки судна", – додав вчений.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що онлайн-гравці розбагатіли, робивши ставки проти виживання екіпажу батискафа "Титан".

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ