Гарман

Воїн тероборони врятував стародавній артефакт – фото

Херсонський обласний краєзнавчий музей / Facebook

"Кожного дня ми переконуємося, що українські військові – найкращі у світі!"

Військовослужбовець з тероборони Володимир в одному із селищ Бериславського району натрапив на старовинний гарман – знаряддя, яким молотили зерно і використовували до XX століття. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Херсонський обласний краєзнавчий музей.

Чоловік почав запитувати місцевих жителів про історію цього предмета. Йому повідомили, що гарман знайшли поза межами селища, із загадковим призначенням. Виявляється, його використовували для ущільнення ґрунту на дорозі.

Володимир вирішив звернутися до представників музею та організувати транспортування цього важкого предмета до Херсона. Працівники установи були вдячні за переданий артефакт.

"Кожного дня ми переконуємося, що українські військові – найкращі у світі! Вони не тільки мужні, а й освічені, дбають про нашу безпеку і збереження культурної спадщини України", – йдеться у повідомленні.

Гарман
Гарман
Фото: Херсонський обласний краєзнавчий музей / Facebook

Нагадаємо, гарман – це кам'яне або бетонне знаряддя для молотьби. Також відомий як тік, на якому працював коток. Молотьбу з допомогою гармана називали гармануванням. Котки рухалися завдяки коням.

Українці використовували котки для молотьби ще з XVII століття. Вони поширилися особливо в областях, де вирощували пшеницю та інші хлібні злаки, принаймні до початку XX століття. Використання котка значно полегшувало процес молотьби. Іншим способом була молотьба кіньми, які ходили по колу по розстелених снопах.

Раніше "Дивогляд" повідомляв, що боєць ЗСУ врятував унікальний предмет ХІІ століття, знайдений на полі бою.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ