Сили оборони України

Україна – перша серед європейських країн, населення якої готове воювати за свій суверенітет – опитування

president.gov.ua

Питання, адресоване українцям, було конкретним і не гіпотетичним

Українці проявляють найбільшу готовність воювати за свою країну в порівнянні з іншими європейськими народами. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на результати дослідження соціологічної групи "Рейтинг" у співпраці з Інститутом досліджень Gallup International.

Опитування було проведено в рамках проєкту "End of Year" 2023. Україна виявилася країною з найвищим показником готовності воювати за свою країну серед європейських країн, і питання, адресоване українцям, було конкретним і не гіпотетичним.

Понад половина опитаних (62%) виразила готовність стати на захист батьківщини, що практично вдвічі перевищує тих, хто в цьому не зацікавлений (33%). Лише 4% респондентів не змогли визначитись.

Одночасно найбільшу готовність воювати за свою країну проявили респонденти з країн Східної Європи та Азії. Наприклад, Вірменія та Саудівська Аравія мають найвищий рівень готовності воювати за свою країну, їхні показники становлять відповідно 96% та 94%. Високий рівень готовності також характерний для країн, таких як Азербайджан, Грузія, Афганістан, Індія та Пакистан.

Водночас, найбільший відсоток невизначених спостерігається серед респондентів з країн Америки та Європи.

На загальному фоні, респонденти з країн Центрально-Східної Європи проявляють більшу готовність воювати, у той час, як в Південній Європі цей показник нижчий. Найменше готові захищати свою країну в Італії, Німеччині, Австрії, Іспанії та Болгарії серед європейських країн.

Загалом, найменше готові воювати за свою країну японці. Крім того, серед сусідів України, у Молдові відносно більша частина виразила готовність воювати, ніж у Румунії та Польщі.

Зазначимо, що міжнародне опитування Gallup International End of Year Survey (EoY) – це щорічне дослідження, яке розпочалося у 1977 році та проводиться щороку. Цього року проєкт охопив 41 країну світу.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що Україна опинилася серед країн, які найменше бояться ядерної загрози.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ