Україна

Чи хоче молодь залишитися в Україні та взяти участь у відбудові – опитування

shutterstock.com

Молодь, яка мешкає в Україні та Польщі, практично однаково переконані в перемозі України у війні

Опитування показало, що більша частина молодого покоління хотіли б залишитися в Україні та стати учасниками її відбудови. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на національне опитування молоді, проведене від імені Міжнародного республіканського інституту у межах програми USAID "Мріємо та діємо".

Респондентами стала молодь віком 10-35 років, яка мешкає в Україні та переїхала до Польщі після 24 лютого 2022 року. 89% молоді віком 16-35 років, яка залишилася в країни, бачить майбутнє України обнадійливим. Водночас для молоді, яка переїхала до Польщі, цей показник становить 81%.

"Молодь, яка проживає в Україні та Польщі, практично однаково переконані в перемозі України у війні – 98% та 97% відповідно, а також хочуть брати участь у процесах відбудови. Міграція 65% молоді віком 16-35 років, яка проживає в Україні, не хотіли б переїжджати в інше місце. Основні причини, чому молодь не хоче змінювати місце проживання, – це задоволення своїм теперішнім місцем проживання (44%), родина та друзі (40%), достатнє фінансове забезпечення для життя (20%), патріотизм (15%)", – йдеться у дослідженні.

Українська молодь, яка сьогодні перебуває у Польщі, має наступну статистику:

  • 61% віком 16-35 років не відвідували Україну після переїзду до Польщі;
  • 47% планують повернення в Україну після завершення повномасштабної війни;
  • 19% мають намір повернутися незабаром;
  • 11% – повернуться, але через деякий час;
  • 15% – не хочуть повертатися взагалі.

Окрім цього, представники молодого покоління рішуче налаштовані бути учасниками процесів відбудови України – така думка властива 79% респондентів в Україні та 83% у Польщі.

Українці віком 13-15 років, які залишилися в Україні, хочуть опанувати наступні професії: ІТ сектор (17%), лікар (10%), юрист (9%), дизайнер (8%), кухар (6%), військовий (5%), психолог (5%).

Раніше "Дивогляд" розповідав, скільки українців вірять у краще майбутнє життя у нашій державі.

Дивіться також відео 5 каналу: ТІКАЛИ ВІД ОДНІЄЇ ВІЙНИ, А ПОТРАПИЛИ НА ІНШУ? Українцям в Ізраїлі НАЙБІЛЬШ СКЛАДНО. Евеліна Штурман

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ