Солодкий перець

Болгарський перець провокує серйозне захворювання – кому краще його не їсти

Shutterstock

Експерти назвали категорію осіб, яким варто бути особливо обережними з цим овочем

Перець – дуже популярний овоч, який має велику кількість різновидів. Серед них є як дуже корисні види перцю, так і ті, що можуть провокувати серйозні захворювання. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Health digest.

Експерти поділяють перець на дві родини: Piperaceae – чорний і білий перець, а також Solanaceae (пасльонові) – болгарський перець, халапеньйо, хабанеро, кайєнський, кайєнський, банановий, чипотле, поблано, серрано і піменто.

Особливо обережними варто бути з другою категорією, до якої належить і популярний болгарський перець. Дослідження 2017 року, опубліковане у журналі Dermatology and Therapy, продемонструвало, що вживання пасльонових овочів і фруктів може посилити симптоми захворювань, пов'язаних з імунітетом. Ідеться, зокрема про псоріаз.

Фахівці виділяють кілька причин того, як перець провокує псоріаз і посилює його симптоми. У пасльонових міститься сполука соланін, яка може спричинити дискомфорт і запалення травного тракту. Також варто відмітити капсаїцин, який також може чинити запальну дію. Одні впевнені, що ця сполука негативно позначається на людях, що страждають на псоріаз, у той час, як інші вважають, що місцеве застосування капсаїцину допомагає контролювати симптоми.

У зв'язку з цим, експерти радять уникати вживання перцю тим, хто страждає на псоріаз. Також особливо обережними варто бути з іншими продуктами, що належать до категорії пасльонових: помідори, баклажани, картопля.

Мануальний терапевт Кайл Лавлесс з організації Queen City Health Center у Метьюсі відмітив, що у багатьох пацієнтів, які роблять алергопроби, виявляють алергію саме на чорний і білий перець (родина Piperaceae).

"Саме це і призвело до псоріазу, тому ми хочемо заспокоїти імунну систему, не давати їй так багато стресу і не бити її продуктами, які ми їмо", – пояснює  експерт.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені назвали найкориснішу ягоду.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ