"Це просто вражає"
Учені з дослідницької станції Concordia на Східноантарктичному плато зафіксували найбільший температурний рекорд в Антарктиді, передає "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.
18 березня 2022 року науковці зареєстрували найбільший світовий стрибок температури за весь час діяльності метеорологічного центру. Того дня у регіоні температура повітря піднялася до +38,5°С, що суттєво перевищує сезонне значення.
За словами науковців, така тенденція може стати передвісником катастрофи для жителів Антарктиди та місцевої екосистеми. Вітри несуть багато теплого вологого повітря з нижчих широт, зокрема Австралії. Раніше потоки з цих полюсів вкрай рідко проникали в атмосферу над Антарктидою.
Такі кліматичні зміни спричинили рекордний стрибок температури поблизу станції Concordia.
"Це просто вражає. При мінусовій температурі такий величезний стрибок можна терпіти, але якби зараз у Великій Британії температура піднялася на 40°C, то весняного дня вона перевищила б позначку 50°C. Це було б смертельно небезпечно для населення", – каже професор Майкл Мередіт, науковий керівник Британської антарктичної служби.
Упродовж останніх двох років експерти продовжують спостерігати за різними метеорологічними аномаліями на континенті. Так, вже кілька років поспіль льодовики тануть і стають меншими, так само зменшується і рівень морського льоду навколо континенту.
Фахівці занепокоєні тим, що Антарктика, яка раніше вважалася надто холодною, сьогодні може зазнати серйозних наслідків через глобальне потепління, оскільки швидко піддається зростанню рівня парникових газів у атмосфері.
Серед основних загроз знавці виокремлюють: затоплення прибережних територій, руйнування харчових ланцюгів, вимирання тварин, посилення глобального потепління.
"Основною причиною того, що Арктика й Антарктика зазнають непропорційних ударів від глобального потепління, є те, що океани Землі, нагріті спалюванням викопного палива, втрачають свій морський лід на своїх полярних кінцях", – повідомляють дослідники.
Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що на станцію "Академік Вернадський" прибула 29-та українська антарктична експедиція.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.