пароплав "Мілуокі"

Учені знайшли залишки пасажирського пароплава "Мілуокі", який вважався втраченим майже 140 років – фото

Michigan Shipwreck Research Association / Facebook

Корабель пішов на дно в результаті зіткнення з іншим судном

На дні одного з "Великих озер" США морські науковці виявили рештки пароплава "Мілуокі", загубленого 137 років тому, передає "Дивогляд" із посиланням на Facebook Мічиганської асоціації дослідження корабельних аварій.

Пароплав, довжиною понад 41 метр, затонув в озері Мічиган ще у 1886 році в результаті зіткнення з іншим судном. І хоча місце кораблетрощі було відоме, судно вважалося "загубленим" – майже 140 років фахівці не могли відшукати його.

Уперше  залишки "Мілуокі" були помічені у червні 2023 року. Науковці використали технологію картографування морського дна, відому як ехолот бічного сканування. За допомогою цього вони встановили, що пароплав лежав на глибині 100 м.

"Новини про аварію, а також дослідження водних течій привели нас до "Мілуокі" лише через два дні пошуків", — сказав Ніл Зосс, дослідник, який першим помітив уламки за допомогою гідролокатора.

пароплав "Мілуокі"
пароплав "Мілуокі"
Фото: Michigan Shipwreck Research Association / Facebook

Дослідники кілька місяців намагалися зробити якісні зображення об'єкта і знайти справжні докази того, що на дні озера Мічиган розташовується саме "Мілуокі". Для цього вони навіть зібрали спеціальний транспортний засіб з дистанційним керуванням.

У Мічиганській асоціації дослідження корабельних аварій розповіли, що трипалубний пасажирський пароплав "Мілуокі" був спущений на воду в 1868 році. Морський транспорт 18 років перевозив поселенців і припаси на захід через Великі озера. Він затонув 9 липня 1886 року.

Причиною зіткнення "Мілуокі" з іншим судном такого самого типу знавці називають помилку обох капітанів в умовах поганої видимості. На той момент пасажирів на борту не було, а члени екіпажу встигли врятуватися. 

пароплав "Мілуокі"
пароплав "Мілуокі"
Фото: Michigan Shipwreck Research Association / Facebook

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що експерти назвали нову ймовірну причину загибелі батискафа "Титан".

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ