Археологія

Шахтарі знайшли стародавній римський корабель у вугільному кар'єрі – фото

Shutterstock

Знахідка могла бути частиною річкового флоту, що займався обслуговуванням високорозвиненого римського міста

Під час робіт у вугільному кар'єрі шахтарі випадково виявили стародавній римський корабель, передає "Дивогляд" із посиланням на Reuters.

Під час робіт сербських шахтарів екскаватор натрапив на деревину. Згодом учені, які прибули на місце, встановили, що багато років тому там розташовувалося римське поселення Вімінаціум (Viminacium). За останні два роки, у цій місцевості під час вугільних розкопок було виявлено два римські кораблі і три каное. Археологи вважають, що за давніх часів вони або затонули, або були покинуті на березі річки.

Корабель, розмір якого становить 13 метрів, міг бути частиною річкового флоту, що займався обслуговуванням високорозвиненого римського міста, населення якого становило 45 тис людей. У населеному пункті були укріплення, іподром, форум, палац, храми, амфітеатр, акведуки, лазні та майстерні.

Провідний археолог Міомір Корац відмітив, що корабель може датуватися III чи IV ст нашої ери. Саме у той період Вімінацій був столицею римської провінції Мозія-Супер і мав порт неподалік притоки річки Дунай.

"Ми можемо припустити, що цей корабель римський, але ми не впевнені в його точному віці", – сказав експерт.

Учасник команди дослідників Младен Йовічич розповів, що корпус 13-метрового корабля перемістять за допомогою спеціальної конструкції, яка буде піднята краном. Це дозволить захистити знахідку від руйнувань для подальшого вивчення.

"Наші друзі-інженери... підготують спеціальну конструкцію, яка буде піднята краном, і... за цим піде весь процес поступового збереження", – відмітив дослідник.

Варто відмітити, що дослідження Вімінаціуму тривають ще з 1882 року. Серед загальної площі місцевості археологи дослідили лише 5% ділянки, розмір якої становить 450 га.

Шахатрі знайшли стародавній римський корабель у вугільному кар'єрі
Шахатрі знайшли стародавній римський корабель у вугільному кар'єрі
Фото: Фото REUTERS

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що археологи виявили 20-метровий корабель вікінгів у кургані, який завжди вважали порожнім.

Дивіться також відео 5 каналу: Україну НАКРИЄ ШАЛЕНА СПЕКА! Як врятуватися від аномальної спеки та не отримати сонячний удар!

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ