Найгірша ядерна катастрофа з часів Чорнобиля: вчені вперше показали розплавлений реактор всередині Фукусіми – відео

Через 13 років після катастрофи вчені вперше отримали можливість заглянути всередину атомної електростанції на Фукусімі, де вони оцінили стан ядерного реактора, що містить 880 тонн радіоактивного палива

Оператори компанії Tokyo Electric Power Company Holdings (TEPCO) показали унікальні зображення зсередини Фукусіми, зроблені через тринадцять років після аварії. Вони продемонстрували внутрішню частину основної опори реактора, яка найбільше постраждала. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Довгоочікувана можливість дослідити активну зону та побачити, як радіоактивне паливо витекло після пошкодження систем охолодження внаслідок землетрусу та цунамі 2011 року, нарешті настала для місцевої влади та наукової спільноти. Зображення показують коричневі об'єкти різних форм і розмірів, що висять у різних місцях, але фахівці ще не встановили, чи це паливо, чи елементи обладнання.

Для зйомки використовувалися дрони без дозиметрів, щоб зберегти їх легкість і маневреність. Фахівці відзначили, що в трьох ушкоджених реакторах залишається приблизно 880 тонн радіоактивного палива. Це дослідження мало на меті визначити його місцеположення та стан для розробки плану з його вилучення.

Однак, через погану видимість і темноту, дно активної зони залишилося невидимим, що все ж таки залишає надію на отримання цінної інформації для майбутніх досліджень. Вчені підкреслюють, що внутрішній стан реактора залишає багато невідомого, а ціль уряду про очищення АЕС протягом 30-40 років може бути надмірно оптимістичною, враховуючи затримки, спричинені технічними труднощами та нестачею даних.

Історія катастрофи

11 березня 2011 року Японію сколихнув один з найпотужніших землетрусів в історії, спричинивши масштабне цунамі, яке вбило приблизно 18 тисяч людей та спричинило катастрофу на АЕС Фукусіма-1. Величезні хвилі знищили берегові лінії, змиваючи міста та села, а також вимкнули системи охолодження на атомній електростанції, що призвело до трьох вибухів та викидів радіації. Наслідки цього стали найгіршою ядерною катастрофою з часів Чорнобиля.

Хоча безпосередньо внаслідок радіаційного впливу смертей не було зафіксовано, евакуація та зміна життєвих умов призвели до серйозних соціальних проблем та проблем зі здоров'ям серед населення. Екологічні наслідки аварії відчутні досі, а зусилля щодо очищення території та відновлення безпечного довкілля продовжуються.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Чорнобилі знайшли жаб-мутантів, у яких розвинулися цікаві здібності.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше