Смерть все змінила: чоловік помер на 20 хв і розповів про таємничу істоту, яку він побачив

Майже три десятиліття тому чоловік пережив клінічну смерть на двадцять хвилин, після чого поділився досвідом пережитого

У віці 28 років Скотт Драммонд отримав травму великого пальця руки на лижному курорті, що вимагало негайного хірургічного втручання для виправлення. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Prioritise Your Life.

Поле квітів, безлике створіння та інше

Проте, невдовзі після розпочатої операції, сталася трагедія. Драммонд, якому зараз більше 60 років, згадує, що інцидент виник через помилку медсестри, яка вперше використовувала хірургічний джгут і була запевнена лікарем у його правильному використанні. Через неправильно відкриті клапани джгута, він на деякий час помер.

Драммонд пригадує момент, коли медсестра, вибігаючи з кімнати, вигукнула про те, що вона вбила його. Він згадує, як відчув удар в руці, що пройшов до серця, після чого зрозумів, що підіймається над своїм тілом, спостерігаючи за операцією.

Скотт Драммонд
Скотт Драммонд
Фото: Prioritize Your Life

За його словами, він спостерігав за кожним швом, який накладали на його палець. Драммонд також згадує відчуття невидимої присутності поруч, яку тепер вважає Божою.

Він поділився враженнями про те, як безлике створіння перемістило його на поле, сповнене чарівних квітів, де йому було сказано, що прийшов час йти. За його словами, обмін інформацією з таємничою постаттю поруч відбувався без використання слів, а за допомогою думок.

"Я пам'ятаю це так яскраво, що я не міг озирнутися, або мені було наказано ніколи більше не озиратися, і наступне, що я пам'ятаю – і це було схоже на мигтіння ока – я стояв у полі, де людина, яка була зі мною, була поруч зі мною, але я не міг її бачити", – поділився він.

Драммонд описує, як бачив незвичайні високі дерева з довгими стовбурами та листям на вершинах, а поруч – поле, сповнене яскравих квітів, що сягали йому до пояса.

"І я просто пам'ятаю, як дивився і бачив, які гарні були квіти, тому що я дуже люблю працювати на подвір'ї та в саду, і я просто запам'ятав, що яскраві кольори були чудовими", – додав Драммонд.

Він зазначив, що таємнича особа, яка супроводжувала його, раптом зникла, залишивши його одного в тиші та спокої.

Коли він досяг хмари, з неї з'явилася рука, яка повідомила йому, що його час ще не настав і що перед ним ще багато справ. Повернувшись у своє тіло, Драммонд зрозумів, що повинен зробити своє життя кращим.

Що наука думає про схожий досвід, який описують люди, що пережили клінічну смерть?

Лікарі
Лікарі
Фото: Shutterstock

Вчені підходять до питання видінь під час клінічної смерті з різних позицій, зосереджуючись на фізіологічних, психологічних та нейробіологічних аспектах. Ось кілька ключових точок зору:

Фізіологічні аспекти

Багато вчених вважають, що ці видіння можуть бути результатом фізіологічних процесів у мозку, які відбуваються під час критичних станів. Наприклад, гіпоксія (нестача кисню) може викликати галюцинації або незвичайні відчуття. Падіння рівня кисню може спричинити яскраві візуальні або аудіальні відчуття, оскільки мозок намагається компенсувати нестачу кисню.

Нейробіологічні пояснення

Дослідження нейробіології показують, що певні зони мозку, зокрема тім'яна частина, можуть бути активовані під час клінічної смерті, викликаючи відчуття відділення від тіла, світлові явища або навіть відчуття присутності інших істот. Ці явища можуть бути пояснені випадковими нейронними розрядами в мозку під час стресу або травми.

Психологічні фактори

Деякі теорії підкреслюють роль психологічних факторів, таких як потреба у заспокоєнні в критичний момент або механізми впорядкування перед смертю. Психологічна потреба в заспокоєнні може призвести до того, що мозок "виробляє" відчуття спокою або відвідування райських краєвидів.

Скептицизм і критика

Деякі скептики стверджують, що звіти про видіння під час клінічної смерті часто є анекдотичними та суб'єктивними, що ускладнює їх об'єктивне вивчення. Крім того, скептики вказують на відсутність доказів, які б підтверджували будь-які надприродні або метафізичні елементи цих досвідів.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як письменниця "воскресла" після 24 хвилин клінічної смерті.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше