Чорна діра

Учені відтворили чорну діру у пробірці – фото

Shutterstock

"Це дало нам змогу вивчити крихітні поверхневі хвилі більш детально"

Учені відтворили чорну діру у звичайній пробірці. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Перший у своєму роді так званий "квантовий торнадо", створений в охолодженому до абсолютного нуля гелії, призвів до імітації чорної діри. Вир зімітував гравітаційне середовище чорних дір з точністю, що дозволяє зрозуміти те, як ці космічні об'єкти тягнуть і спотворюють простір-час навколо себе.

"Використання надплинного гелію дало нам змогу вивчити крихітні поверхневі хвилі більш детально і точно, ніж у наших попередніх експериментах із водою", – зазначив керівник дослідження, фізик Патрік Шванчара з Ноттінгемського університету у Великій Британії.

Експертам доволі важно аналізувати чорні діри у космосі, тому одним зі способів дізнатися більше про них – створити аналоги, зокрема вихор або вир.

Річ у тому, що будь-який матеріал, що наближається до чорної діри, починає кружляти навколо неї, а з часом падати на чорну діру. Так, учені порівнюють це з тим, як вода кружляє у каналізаційній трубі.

Враховуючи таке порівняння Патрік Шванчара та науковці штучно створили водні вихори і дослідили поведінку чорних дір за допомогою надплинного гелію. Знавці використали незвичайні квантові властивості надплинного гелію-4 для створення так званого "квантового торнадо".

Це допомогло вченим виявити схожість між вихровим потоком і впливом чорної діри, що обертається, на викривлений простір-час навколо неї.

Учені відтворили чорну діру у пробірці
Учені відтворили чорну діру у пробірці
Фото: Science Alert

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені виявили найстарішу чорну діру.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ