Сонце

Учений описав загибель Сонця – чи перетвориться зірка на чорну діру

Shutterstock

Є один важливий чинник

Науковці приділяють величезну увагу дослідженню Сонця і заявляють, що в один момент ця зірка може перетворитися на чорну діру, передає "Дивогляд" із посиланням на LiveScience.

Професор фізики та експерт з чорних дір в Університеті Сассексу у Великій Британії на ім'я Ксав'є Кальмет припустив, що Сонце перетворитися на чорну діру. Він описав фази загибелі зірки і заявив, що за 5 млрд років Сонце не зможе протистояти власній гравітації. 

 

Таким чином, зовнішні шари Сонця розлетяться, а ядро максимально стиснеться. За 1 млрд років після цього у ядрі закінчиться весь водень і Сонце перетвориться на червоного гіганта. У цій фазі зірка буде здатна поглинати внутрішні планети нашої сонячної системи, в тому числі й Землю.

Згодом температура зовнішніх шарів Сонця знизиться, а самі вони будуть розпорошені, залишивши за собою планетарну туманність, що оточує тліюче ядро. 

Під час останньої фази "смерті" зірка перетвориться на білого карлика, який за розмірами буде ідентичним Землі. Зараз діаметр Сонця у 109 разів більший за нашу планету.

Чи стане Сонце чорною дірою?

Експерт наголошує, що зорі під час перетворення на чорні діри проходять ті самі фази смерті, які були описані щодо Сонця. Водночас, важливу роль відіграє ще один чинник – правильна маса. Саме це і заважає Сонцю перетворитися на чорну діру.

"Все дуже просто: Сонце недостатньо важке, щоб стати чорною дірою. Зірки з початковою масою, що перевищує приблизно в 20-25 разів масу нашого Сонця, мають потенціал зазнати гравітаційного колапсу, необхідного для утворення чорних дір", – пояснив Ксав'є Кальмет.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що потужний спалах на Сонці вдарив одночасно по Землі, Місяцю та Марсу.

Дивіться також відео 5 каналу: На Сумщині мобілізували чоловіка без руки | Міс Всесвіт 2023: Українка потиснула руку рОСІЯНЦІ

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ