Сонце

Потужний спалах на Сонці вдарив одночасно по Землі, Місяцю та Марсу – фото

Shutterstock

Одразу кілька космічних апаратів уперше в історії змогли зафіксувати рідкісне явище

На Сонці відбулося виверження, в результаті чого сонячні частки з високою енергією пробили магнітне поле нашої планети, передає "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

В результаті потужного спалаху на Сонці відбувся масштабний корональний викид енергії та плазми. Сонячні частки одночасно потрапили на Землю, Марс і Місяць. Експерти встановили, що енергія цих сонячних часток здатна пробити магнітне поле Землі, а ось у Місяця і Марса взагалі немає магнітного поля, тому ніщо не становило їм перешкод.

У цей момент Земля і Марс перебували на протилежних сторонах від Сонця на відстані приблизно 250 млн км одна від одної.

Одразу кілька космічних апаратів уперше в історії змогли зафіксувати рідкісне явище: орбітальний апарат Trace Gas Orbiter, марсохід Curiosity, місячний посадковий модуль Чан'є-4, та орбітальні апарати Lunar Reconnaissance Orbiter і DLR Eu:CROPIS Earth.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що Земля поступово віддаляється від Сонця.

Дивіться також відео 5 каналу: Україну НАКРИЄ ШАЛЕНА СПЕКА! Як врятуватися від аномальної спеки та не отримати сонячний удар!

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ