Сонце і Земля

Земля поступово віддаляється від Сонця – на що очікувати у майбутньому

Shutterstock

"Настане час, коли наша зірка почне повільно вмирати"

Науковці помітили, що наша планета поступово віддаляється від Сонця. Чим це обумовлено для майбутнього життя на Землі і чи несе це явище небезпеку, розповідає "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Експерти заявили, що у подальшому віддалення Землі від Сонця суттєво вплине на клімат, оскільки кількість сонячного світла поступово зменшуватиметься.

 

Це явище прокоментував астроном з Каліфорнійського університету Браян ДіДжорджіо. Фахівець вважає, що середня відстань між Сонцем і Землею за рік збільшується приблизно на 6 см. 

Водночас із цим Сонце повільно, але втрачає свою масу разом зі взаємним гравітаційним впливом двох космічних об'єктів одне на одного. У результаті гаряча зірка перетвориться на величезну червону пляму. 

"Нашому Сонцю згідно з прогнозами, залишилося жити ще приблизно 5 млрд років, але настане час, коли наша зірка почне повільно вмирати, і перед цим Сонце втратить приблизно 0,1% своєї маси. Хоча це здається й небагато, але цей показник можна порівняти з масою Юпітера, який у 318 разів важчий за Землю", – сказав ДіДжорджіо.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що на Сонці помітили гігантський потік плазми, що може бути небезпечним для Землі.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ