Сонце

Індія запустила свою станцію для дослідження Сонця – відео

Shutterstock

Зібрані під час дослідження дані, допоможуть зрозуміти вплив Сонця на кліматичні моделі Землі

Індійське космічне агентство запустило першу місію на Сонце з метою дослідження зірки, передає "Дивогляд" із посиланням на Sky News.

Космічну станцію "Aditya L1" відправили на Сонце на ракеті-носії полярних супутників зі Шріхарикота. Запуск був здійснений 2 вересня на східному узбережжі Індії об 11:50 за місцевим часом. Місія Aditya-L1 є першою індійською сонячною місією класу космічної обсерваторії для вивчення атмосфери Сонця.

Запуск місії на Сонце відбувся за десять днів після того, як Індія успішно посадила перший в історії космічний корабель на Південному полюсі Місяця.

В Індійській організації космічних досліджень (ISRO) заявили, що корабель буде виведено на низьку навколоземну орбіту, звідки він вирушить до точки Лагранжа (L1) з використанням бортового двигуна.

За чотири місяці Aditya L1 подолає 1,5 млн км і виведе на орбіту навколо точки Лагранжа (L1) системи Сонце-Земля.

На борту корабель перевозить апарати для спостереження та вивчення фотосфери (найглибших шарів Сонця), хромосфери (шар приблизно 400 км і 2100 км над фотосферою) і корони (зовнішний шар Сонця).

За допомогою використання електромагнітних детекторів та детекторів частинок і магнітного поля апарат вивчатиме сонячні вітри. Таким чином, зібрані під час дослідження дані, допоможуть зрозуміти вплив Сонця на кліматичні моделі Землі.

"Ми переконалися, що матимемо унікальний набір даних, який наразі недоступний жодній іншій місії. Це дозволить нам зрозуміти Сонце, його динаміку, а також внутрішню геліосферу, яка є важливим елементом для сучасних технологій, а також космічні погодні аспекти", – зазначив головний науковий співробітник місії Санкар Субраманіан.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що індійський супутник "Чандраян-3" надіслав перші в історії фотографії південного полюса Місяця.

Дивіться також відео 5 каналу: Вона - волонтерка, він - командир підрозділу. Історія кохання на передовій

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ