Земля та Місяць

Індійська місія до Сонця зробила знімки Землі та Місяця – фото

Shutterstock

На знімку можна побачити нашу планету крупним планом

Індійське космічне агентство ISRO оприлюднило перші знімки Землі та Місяця, що були зроблені під час місії до Сонця, передає "Дивогляд" із посиланням на ВВС.

Індійський космічний апарат Aditya-L1, який прямує до Сонця в рамках дослідницької місії, зробив вражаючі знімки нашої планети та її супутника.

В ISRO оприлюднили дві фотографії, які були зроблені 4 вересня камерою космічного апарату Aditya-L1. На першому зображені можна побачити нашу планету крупним планом, а далеко від неї видніється невелика крапка – Місяць. 

Індійська місія до Сонця зробила знімки Землі та Місяця
Індійська місія до Сонця зробила знімки Землі та Місяця
Фото: BBC

Друге зображення – це селфі станції, на якому видно два з семи наукових інструментів на борту Aditya-L1. 

Індійська місія до Сонця зробила знімки Землі та Місяця
Індійська місія до Сонця зробила знімки Землі та Місяця
Фото: BBC

Нагадаємо, 2 вересня Індія запустила у космос свою станцію "Aditya L1" в рамках місії з дослідження Сонця, яка є першою індійською сонячною місією класу космічної обсерваторії для вивчення атмосфери зірки.

Запуск місії на Сонце відбувся за десять днів після того, як Індія успішно посадила перший в історії космічний корабель на Південному полюсі Місяця.
 
З моменту запуску апарат вже здійснив два витки навколо нашої планети, а коли ще тричі обернеться навколо Землі – вирушить у напрямку до точни L1 (Лангранжа 1) з використанням бортового двигуна. За чотири місяці Aditya L1 подолає 1,5 млн км і виведе на орбіту навколо точки Лагранжа (L1) системи Сонце-Земля.

На борту корабель перевозить апарати для спостереження та вивчення фотосфери (найглибших шарів Сонця), хромосфери (шар приблизно 400 км і 2100 км над фотосферою) і корони (зовнішній шар Сонця).

До речі, раніше "Дивогляд" розповідав, що індійський супутник "Чандраян-3" надіслав перші в історії фотографії південного полюса Місяця.

Дивіться також відео 5 каналу: Федір Веніславський про мобілізацію до війська: чого чекати вже восени?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ