Сонце

Новий телескоп показав найбільш детальні знімки Сонця – фото

nso.edu

Раніше такого ніхто не бачив

Новий, найпотужніший у світі сонячний телескоп імені Деніела Іноуе зробив найбільш детальні знімки Сонця, які демонструють зірку такою, якою її раніше не бачили, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на nso.edu.

На нових світлинах можна побачити яскраві смуги плазми на Сонці, а також деякі опуклості. Кожна з них має діаметр близько 1,6 тис км.

Найбільш детальний знімок Сонця
Найбільш детальний знімок Сонця
Фото: NSO/AURA/NSF

Для того, щоб краще зрозуміти розміри знімка, на одному з них у куточку розмістили зображення цілої Землі у співвідношенні до частини Сонця. 

Найбільш детальний знімок Сонця
Найбільш детальний знімок Сонця
Фото: NSO/AURA/NSF

Апарат, що розташований на вершині вулкана на острові Мауї (Гаваї), зафіксував у тому числі й зовнішню оболонку зірки – хромосферу, шириною 82,5 тис км. При цьому діаметр Сонця дорівнює 1,4 млн км.

Вона має вигляд червоного кола, що розташовується навколо затемненої зірки. Також телескоп імені Деніела Іноуе допоміг розгледіти на Сонці деталі розміром 60 кв км.

Хромосфера Сонця
Хромосфера Сонця
Фото: Вікіпедія

Учені відмітили, що цей потужний телескоп дозволяє заглянути у самі надра Сонця. Завдяки отриманим зображенням і супутнім даним експерти зможуть ефективніше прогнозувати появу спалахів і викидів плазми на Сонці. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що відбудеться з Сонцем, коли воно нагріється до своєї максимальної температури.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ