Сонце

133 дні з життя Сонця – у NASA показали зміни на зірці (відео)

Shutterstock

Кадри були зроблені в екстремальному ультрафіолетовому діапазоні з інтервалом 108 сек

У Центрі космічних польотів Годдарда NASA оприлюднили відео, в якому показали 133 дні життя Сонця. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Universe Today.

Зображення зірки отримали за допомогою Обсерваторії сонячної динаміки (SDO), що була запущена у космос ще у 2010 році. Апарат розташувався на геостаціонарній орбіті на висоті 22 тис км від поверхні Землі.

У відео показали кадри, зроблені в екстремальному ультрафіолетовому діапазоні з інтервалом 108 сек. Завдяки тому, що Сонце робить повний оберт навколо своєї осі за 27 днів, апарат може вільно фіксувати зміни, що відбуваються на поверхні зірки.

 
Щодня система SDO робить близько 70 тис кадрів. Апарат також приділяє увагу дослідженню внутрішньої частини світила, його магнітному полю і гарячій плазмі в короні Сонця. Саме за допомогою Обсерваторії сонячної динаміки було зібрано дані, на основі яких створили найбільший набір інформації про зірку – близько 1,5 Тбайт. 

Так, на оприлюдненому відео 133 днів життя Сонця можна побачити зміни, що відбуваються на поверхні зірки. Зокрема, сонячні спалахи та  великі петлі плазми, що згинаються вздовж силових ліній магнітного поля.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ