Сонце

Учені розкрили таємницю "темних пальців" на Сонці – вражаюче відео

Shutterstock

Астрономи вперше помітили це явище ще у 1999 році і з того часу активно вивчали його

Велику кількість років одним з головних предметів дослідження учених-астрономів є Сонце. Фахівці приділяють увагу різним явищам, що відбуваються на зірці, але найбільше їх зацікавили так звані "сонячні пальці". Що це таке – детальніше розповідає "Дивогляд" із посиланням на Nature Astronomy.

 
Ще у 1999 році вчені помітили спалах на Сонці, а також дивні рухи всередині нього. Здавалося, начебто невідомий об'єкт повертається назад на поверхню Сонця, а не відлітає від неї.
 
Цим незрозумілим та загадковим явищам дали назву "сонячні пальці". Науковці ще й досі намагаються розібратися у цьому і, здається, що знайшли більш реалістичну відповідь. 

Учені розповіли, що під час зближення магнітних полів на Сонці утворюється енергія, що має вигляд спалаху. Інколи такий спалах може призвести до руйнування магнітних полів. У цьому випадку й утворюються ці "пальці".

"Це як розтягнути гумку й розрізати її посередині. Вона напружена та розтягнута, а тому повернеться у вихідний стан", – відмітила співавторка дослідження астроном Кеті Рівз.

Однак, були й ті, хто спростував теорію про "гумку". Тоді фахівці візуалізували 3D-модель сонячного спалаху і порівняли її зі знімками, які зробила космічна обсерваторія Solar Dynamics Observatory (SDO). Кожне зображення було зроблено у семи різних спектрах з інтервалом у 12 сек.

Учені остаточно впевнилися, що "сонячні пальці" утворюються не у зв'язку з розривом "гумки". Причиною цього є поєднання речовини з різною щільністю у зонах високої турбулентності.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені розкрили справжній колір Сонця.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше