Чорна діра

Учені виявили найстарішу чорну діру – скільки їй років

Shutterstock

Об'єкт сформувався у ранні роки існування Всесвіту

Науковці виявили найстарішу чорну діру в історії, яка утворилася лише за 470 млн років після Великого вибуху, передає "Дивогляд" із посиланням на AВСnews.

Чорну діру помітили за межами галактики Чумацький Шлях. Вона розташована в розсіяному зоряному скупченні NGC 1850 в сусідній галактиці Велика Магелланова Хмара і перебуває на відстані приблизно 160 тис світлових років від Сонця.

Науковиця Пріямвада Натараджана з Єльського університету (США) зазначила, що об'єкт виявили та ідентифікували за допомогою рентгенівських променів телескопу Чандра. Апарат "без сумніву, підтверджує, що це чорна діра".

"Я вважаю дивним, що Чандра може робити такі дивовижні відкриття через 24 роки після свого запуску", – прокоментував провідний автор дослідження Акос Богдан з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики.

Фахівці припускають, що ця чорна діра могла утворитися з колосальних хмар газу, які розташовувалися у сусідній галактиці. Після того, як галактики злилися, чорна діра збільшувалася.

"Цей об'єкт вважається квазаром, оскільки він активно росте, а газ сліпуче яскравий", – пояснила експертка Пріямвада Натараджана.

Результати дослідження демонструють, що надмасивні чорні діри існували ще початку існування Всесвіту. Так, вік цієї чорної діри становить 13,2 млрд років, тож вона молодша за Всесвіт на 0,2 млрд років.

Також учених вразив той факт, що ця чорна діра має гігантський розмір – вона вдесятеро більша за чорну діру в Чумацькому Шляху.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що астрономи виявили найближчі до Землі чорні діри.

Дивіться також відео 5 каналу: Фаріон ОСКАНДАЛИЛАСЯ! Серед українців не вщухає хвиля обговорення!

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ