Картопля

В Україні змінилася вартість одного з найпопулярніших продуктів

Shutterstock

З настанням весни виробники в Україні прагнуть максимально швидко продати залишки

З початку весни в Україну активно завозяться великі партії картоплі нового врожаю з-за кордону, що призвело до зниження цін на вітчизняну продукцію на ринку. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на EastFruit.

Протягом останнього тижня вартість картоплі в країні зазнала падіння приблизно на 12%, коливаючись тепер в межах 14-20 грн за кілограм. Картопля імпортного походження з врожаю 2024 року, зокрема з країн, як-от Єгипет та Азербайджан, продається у роздріб за ціною від 25 до 30 грн за кілограм.

Експерти зазначають, що з настанням весни виробники в Україні прагнуть максимально швидко продати залишки картоплі минулого року для того, щоб очистити місце для нового сільськогосподарського сезону. Це призвело до значного збільшення пропозиції картоплі від місцевих фермерів та дрібних домогосподарств, і якість продукції в кінці сезону, як очікувалося, залишає бажати кращого.

Моніторинг цін показав, що попри сезонне зниження цін, у 2024 році картопля все ще коштує у 2,5 рази більше, порівняно з цінами в березні попереднього року.

Раніше "Дивогляд" розповідав про сезонні овочі та фрукти у березні.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ