Гроші

Як українці витрачають кошти під час війни – дослідження

Shutterstock

У 2023 році українці віддавали лише 2% свого бюджету на розваги, відпочинок і туризм

У 2023 році серед українських споживачів зберігся тренд на економію, при цьому частка тих, хто шукає способи заощадження, коливається між 41% та 77%, залежно від типу продукції. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на дослідження від "Делойт".

Витрати українців цього року більшою мірою зосереджені на продовольстві та обов'язкових платежах, складаючи 66% їхнього бюджету, що у два рази більше порівняно зі світовим середнім показником. Порівняльний аналіз споживацьких вподобань в Україні та інших країнах, таких як Німеччина, Польща, США, Канада, та Південно-Африканська Республіка, показав, що українці витрачають значно менше на несуттєві товари та послуги.

У порівнянні з іншими країнами, що брали участь у дослідженні, Україна виявилась єдиною, де витрати на харчування та базові платежі становлять понад половину бюджету. У 2023 році українці, виходячи з дослідження, залишали лише 2% свого бюджету на розваги, відпочинок і туризм, тоді як в інших країнах цей показник був значно вищий.

Схожа картина спостерігалася й у витратах на електроніку, побутову техніку та товари для дому, де українці також витрачали близько 2% свого бюджету. У таких сферах, як мода, здоров'я, транспорт та цифрові послуги, різниця між витратами українців та мешканців порівнюваних країн була не настільки помітною.

Дані дослідження були зібрані шляхом опитування, яке тривало з 13 по 28 листопада 2023 року та охопило понад тисячу українців віком від 18 років, користувачів смартфонів, з усіх регіонів країни, за виключенням тимчасово окупованих територій.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що українців попередили про фальшиві гроші.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ