Парта

У школах України з'явиться новий предмет

Shutterstock

"Це є дуже актуальним для українців сьогодні"

В українських школах з'явиться новий навчальний предмет, передає "Дивогляд" із посиланням на Укрінформ.

Нова освітня програма передбачає запровадження такого предмету, як "Волонтерство", який викладатимуть у додаткові години навчання. Програма є частиною ініціативи "Шкільні уроки волонтерства", яка покликана мотивувати школярів займатися волонтерською діяльністю і допомагати іншим.

Так, на 45-хвилинних уроках досвідчені активісти та вчителі поділяться інструментами, що допоможуть школярам долучитися до волонтерського руху.

Ініціаторами проєкту виступили ГО "Українська волонтерська служба" та ГО "Рух Олександра Педана JuniorS" за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міністерства освіти і науки та Міністерства молоді та спорту.

"Кожен із нас сьогодні намагається робити все, аби бути корисним. Для дітей, особливо підлітків, дуже важливо в умовах повномасштабного вторгнення також знайти сферу, де вони б могли проявити себе, відчути власну силу та причетність. І волонтерство – один із таких інструментів. Крім цього, завдяки волонтерству можна будувати нові знайомства та навіть запобігати появі тривожності, що є дуже актуальним для українців сьогодні", – зазначив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

"Щодня тисячі українців докладають свої зусилля на допомогу іншим. Лікарі, юристи, айтівці, кухарі, вчителі, а також школярі. Вони бачать проблеми у своєму населеному пункті та середовищі, об'єднуючись, непомітними кроками творять зміни: організовують толоки та благодійні літературники, доглядають за тваринами у притулках, плетуть сітки і знаходять ще безліч способів бути корисними. Через волонтерство школярі реалізують себе та знаходять друзів, відкривають для себе нові можливості та захоплення. Наша важлива ціль – прочинити для них світ добрих справ і розвіяти стереотипи, що можуть виникнути на шляху", – прокоментувала проєкт засновниця та керівниця Української волонтерської служби Анна Бондаренко.

Також очікується оновлення освітньої програми "Захист України", в рамках якої школярі отримають необхідні знання щодо того, як діяти у воєнний час. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, коли в українських школах розпочнуться весняні канікули і скільки відпочиватимуть школярі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ