Краса

Глибоководні акули під загрозою вимирання через популярний косметичний інгредієнт

Shutterstock

Щороку у світі виловлюють до 100 млн акул

Сотні видів глибоководних акул можуть повністю зникнути через один інгредієнт, який використовують у косметичній індустрії, передає "Дивогляд" із посиланням на Sky News.

Експерти повідомляють, що у жіночих засобах для догляду за шкірою використовують речовину під назвою "сквален". Одним з джерел отримання речовини є печінковий жир глибоководних акул. 

За словами знавців, глибоководні акули стали повільніше розмножуватися, а інтенсивне полювання на них може спричинити скорочення їхньої чисельності та повне зникнення.

У новому дослідження, опублікованому в журналі Science, йдеться про те, що з-поміж 2800 видів глибоководних акул і скатів майже 390 вже знаходяться під загрозою зникнення.

І хоча сьогодні багато різних косметичних і фармацевтичних компаній надають перевагу сквалену рослинного походження, його видобуток з акул все ще залишається поширеною практикою у світі.

За інформацією ООН, у 2018 році на світовому ринку продали близько 750 тонн акулячої олії. Це сировина, з якої під час переробки отримують сквален. Загалом, щороку у світі виловлюють до 100 млн акул заради їхніх плавників, м’яса, а також печінкового жиру.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені знайшли скелет найважчої тварини, яка більша за синього кита.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.Теги:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ