Як і кому молитися за своїх дітей: тексти молитов і важливі поради

Молитва від батьків вважається важливим захистом для їхніх дітей. Важливо почати молитися за дитину з моменту, коли стало відомо про її зачаття, та не припиняти це робити навіть тоді, коли діти виростають і живуть окремо

Священнослужителі закликають використовувати канонічні тексти молитов або звертатися до Господа власними словами. Про це повідомляє "Дивогляд".

Щодо особливостей молитви за дітей, існує переконання, що особливою силою володіють молитви, адресовані Богородиці Діві, Ісусу Христу та Богові Творцю. Також священники заохочують звертатися до ангелів-хранителів, Святої Трійці та Миколая Чудотворця, особливо коли йдеться про захист немовлят від зла.

Молитва до Миколая Чудотворця вважається корисною при хворобі дитини чи у випадках, коли батьки мають проблеми у спілкуванні з нею. Для прохань про здоров'я дитини рекомендується звертатися до святої Параскеви.

Оптимальний час для молитви – зранку після пробудження та ввечері перед сном, оскільки це підсилює ефект молитов. Молитва стає більш потужною, якщо перед тим батьки сповідалися.

Не рекомендується молитися, коли на душі поганий настрій або коли не вдається зосередитись на змісті молитви. Також важливо уникати сварок із дітьми під час молитовного часу.

Молитва, що вимовляється батьками, служить захистом для дитини, незалежно від того, чи це канонічний текст, чи слова, сказані від серця. Молитися за благополуччя дітей можна як у храмі, так і вдома на щоденній основі.

Регулярні молитви за здоров'я, знання та щастя дитини сприятимуть її благополучному життю. Молитовний захист батьків поширюється на дітей з моменту їхнього перебування в утробі і триває до того часу, поки батьки можуть молитися, включаючи період дорослішання дітей.

Молитва до Бога Творця

Отче щедрот і всякого милосердя! За почуття батьківського я хотіла б дітям своїм всякого достатку благ земних, бажала б їм благословення від роси небесної і від землі, але нехай буде з ними свята воля Твоя! Влаштуй долю їх по Твоєму вподобанню, не позбав їх у житті насущного хліба, посилай їм усе необхідне в часі для придбання блаженної вічності; Змилуйся, коли згрішать перед Тобою; не став у провину їм гріхів юності й невідання їх; карай їх і милуй, направляючи на шлях, приємний Тобі, але не відкидай їх від лиця твого! Приймай із благоволінням молитви їх; даруй їм успіх у всякому доброму ділі. Не відверни лиця Твого від них у дні скорботи їх, та не знайдуть їх спокуси вище сил їх. Осяй їх Твоєю милістю; да ходить Ангел Твій із ними і збереже їх від усякого нещастя і злого шляху. Амінь.

Молитва за дітей до Ісуса Христа

Господи Ісусе Христе, Сину Божий, молитвами Пречистої Твоєї Матері вислухай мене, смиренну дочку Твою (ім’я).

Господи, у ласці Своїй охороняй чадо моє (ім’я), помилуй і спаси його імені Твого ради.

Господи, прости йому всі провини, вільні й невільні, скоєні ним перед Тобою.

Господи, настав його на істинний шлях заповідей Твоїх і просвіти світлом Твоїм Христовим, на спасіння душі та зцілення тіла.

Господи, благослови його в будинку, біля будинку, у полі, роботі й  у дорозі, і на кожному місці Твого володіння.

Господи, збережи його під покровом Твоїм Святим від кулі, що летить, нoжа, отрути, вогню, потопу, від смертоносної виразки і від марної смерті.

Господи, захисти його від видимих ​​і невидимих ​​ворогів, від усяких бід, зол і нещасть. Господи, зціли його від будь-яких хвороб, очисти від усякої скверни (вина, тютюну, наркотиків) і полегшу його душевні страждання і скорботи.

Господи, даруй йому благодать Святого Духа на многії літа життя, здоров’я і здорового розуму.

Господи, дай йому своє благословення на благочестиве сімейне життя і благочестиве дітонародження.

Господи, даруй і мені смиренній дочці Твоїй батьківське благословення на чадо моє в наступаючі ранки, дні, вечори й ночі імені Твого ради, бо Царство Твоє, всесильне і всемогутнє. Амінь.

Молитва до Богородиці Діви

О, Пресвята Владичице Діво Богородице, спаси й сохрани під покровом Твоїм моїх чад (імена), Усіх юнаків, отроковиць і немовлят, хрещених і безіменних, які в утробі матері перебувають.

Покрий їх ризою Твого материнства, збережи їх у страху Божому і в слухняності батькам, умоли Господа мого й Сина Твого, нехай дасть їм корисне для спасіння їх. Вручаю їх Материнському нагляду Твоєму, бо Ти єси Божественний Покров рабам Твоїм.

Матір Божа, введи мене в образ Твого Небесного материнства. Вилікуй душевні й тілесні рани дітей моїх (імена), моїми гріхами нанесені. Вручаю дитину цілком Господеві моєму Ісусу Христу і Твоєму, Пречиста, небесному заступництву. Амінь.

Молитва до Миколая Чудотворця

Всеблагий отче Миколаю, великий і предивний чудотворче! Ти своїми молитвами лікував усяку недугу й болість, ти своїм заступництвом визволяв від певної смерти, ти своєю опікою відганяв біду. Щиро благаю тебе, скорого потішителя тих, що є в горі й нуждах теперішнього життя: Поспіши й до мене зі своєю поміччю, захисти мене й усіх людей від вогню і води, від голоду й пошести, від тяжкої хвороби й несподіваної смерти. Хорони мене через ціле моє життя, а особливо в страшну хвилину переходу з дочасного життя до вічности. Захисти мене тоді щитом твоєї молитви перед справедливим гнівом Христа Бога й допоможи мені, щоб я сподобився (сподобилася) навіки в небі, разом із тобою, прославляти й величати Боже милосердя. Амінь.

Молитва до святої Параскевії

О, свята і преблаженна мучениця Христова Параскевіє, у Господі красо дівіча, мучеників похвало, чистоті образі, доблесті дзеркало, премудрих подиві, вірі християнської покрови, ідольського обману викривателька, Євангелія Божественного поборниці, заповідей Господніх

Ти сподобилася прийти до пристановища спокою вічного й  у чертозі нареченого Твого Христа Бога велично веселитися. Ти особливим вінцем дівоцтва та мучеництва прикрашена Господом. Молимо тобі, свята Мучениця, будь нашою блаженною заступницею перед Христом Богом, заботою Якого Ти звеселяєшся. Моли Всемилостивого, Який словом очі сліпим відкрив, щоб визволив дитину мою від хвороби тілесних та душевних очей наших. Господньою силою, милістю і благодаттю розжени Своїми молитвами святими до Бога морок темних гріхів наших.

Поспіши, о, свята Параскевіє, на поміч мені й дитині моїй, – разом зі мною випроси в Бога зцілення і відновлення душі й тіла. Щоб, за твоєю допомогою, ми з пітьми вишли у світлі й сили віри істинної та діянь Божественних. Амінь.

Раніше "Дивогляд" розповідав про шість сильних молитов, які повинна знати кожна дитина.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше