Російська мова

Скільки українців виступають за надання російській мові статусу другої державної – нове опитування

відкриті джерела

66% українців підтримують ідею виключення російської мови з офіційного обігу

Опитування серед українців показало, що 81% респондентів виступають або за повне вилучення російської мови з офіційного спілкування по всій країні, або проти її застосування у власному регіоні. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

Станом на лютий цього року, 66% українців підтримують ідею виключення російської мови з офіційного обігу, тоді як 3% населення вважають за краще надати їй статус другої державної мови. Ще 24% респондентів не заперечують проти того, щоб російська мова отримала офіційний статус у регіонах, де більшість населення цього бажає.

У цій групі 24% осіб, які не проти офіційного статусу російської мови в деяких областях, 15% виступають проти такого статусу в своєму регіоні, в той час, як 7% висловлюються на користь, а 1% не мають чіткої думки з цього питання.

Інфографіка
Інфографіка
Фото: Київський міжнародний інститут соціології (КМІС)

Згідно з даними опитування, найбільш помітні зміни у відношенні до російської мови спостерігаються у південних і східних регіонах України. За інформацією КМІС, більшість мешканців південної (69%) та східної (52%) частин країни висловлюються за виключення російської мови з офіційного вжитку або проти її офіційного статусу в їхніх регіонах. Водночас 18% опитаних на півдні та 34% на сході хотіли б, аби російська мова отримала офіційний статус у їхніх областях або навіть стала державною мовою.

Раніше "Дивогляд" розповідав, скільки українців у побуті спілкуються державною мовою.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ