Монета

З'явилася перша у світі літаюча монета – відео та цікаві подробиці

mennica.com.pl

Назва монети була натхненна НЛО

Польський монетний двір випустив унікальну літаючу монету за спеціальним замовленням від Центрального банку Камеруна. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Mennica Polska.

Інноваційна монета, яка отримала назву UFO MP-1766, інспірована своєю схожістю з НЛО та здатністю виконувати повільне обертання в повітрі, нагадуючи космічний корабель. Цифра 1766 в назві символізує рік заснування Польського монетного двору та водночас є номіналом монети в камерунських франках, що дорівнює приблизно $2,91.

Попри те, що монету можна використовувати як засіб платежу, її ринкова цінність істотно перевищує номінальну вартість. Випущена обмеженим тиражем у 510 екземплярів, UFO MP-1766 пропонується за ціною, що перевищує $1000. Прототип був представлений на одному з технічних форумів у Берліні та стане доступний цієї весни.

Польський монетний двір зберігає в таємниці більшість деталей технології, втіленої в UFO MP-1766. Відомо, що монета оснащена маленьким двигуном, який приводиться в дію магнітним полем між монетою та спеціальною підставкою, що дозволяє їй левітувати та обертатися.

Окрім здатності до левітації та футуристичного вигляду, UFO MP-1766 також прикрашена флуоресцентними елементами, що світяться в темряві.

Польський монетний двір є єдиною приватною установою в Польщі, що має право на виробництво монет та інвестиційної продукції, а також є виробником пам'ятних монет на замовлення Національного банку Польщі. Для легалізації UFO MP-1766 як платіжного засобу, а не просто як предмета зі срібла зі здатністю літати, компанія обрала співпрацю з "екзотичним" центральним банком країни.

"Ми не можемо просто створити монету, яка надійде в офіційний оборот, тому що лише центральні банки мають право випускати гроші. Тому існує бізнес-модель встановлення контактів із дещо екзотичними іноземними банками, у разі з Банком Камеруна", – розповів Лукаш Карда, директор відділу технічного та виробничого планування Польського монетного двору.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що НБУ ввів в обіг пам'ятну монету "Кохання".

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ