щедрик

НБУ презентував нові пам'ятні монети, присвячені "Щедрику" – фото

uhradio.fm

Набір продовжує колекцію НБУ "Українська спадщина"

Нацбанк України презентував нові пам'ятні монети, що мають назву "Щедрик – колядка дзвонів", передає "Дивогляд" із посиланням на пресслужбу НБУ.

Набір складається з трьох монет, кожна з яких виконана у формі дзвоника. Монети мають номінал 10 грн. Вони виготовлені зі срібла 999 проби.

На аверсі центральної монети зображений вертеп з різдвяною зіркою, а на аверсах двох інших монет – збірні композиції янголів і рядки з пісні "Щедрик". 

На реверсі центральної монети розмістили стилізовану композицію першого виконання "Щедрика" хором під проводом диригента Олександра Кошиця у 1922 році. На реверсах двох інших монет розташувалися стилізовані прапори України та США, композиція зі споруд Києва і Нью-Йорка та золотисте мереживне тло із дзвониками.

Набір монет "Щедрик – колядка дзвонів" продовжує колекцію НБУ "Українська спадщина". Набори випустять вже у 2024 році тиражем до 5 тис комплектів. Придбати монети можна буде в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що НБУ презентував нову пам'ятну монету.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ