Операція

У Тернополі лікарі провели унікальну операцію з видалення пухлини українському військовому – фото

Департамент охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації / Facebook

Тривалість операції склала приблизно 13 годин

Медики з Тернопільської обласної клінічної лікарні успішно завершили складну хірургічну процедуру, вийнявши серце з грудної клітки військового задля видалення пухлини. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Департамент охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації.

Тривалість операції склала приблизно 13 годин. Її провели 45-річному військовому, який отримав поранення на фронті та переніс ампутацію ноги. Володимир Мороз, який очолює відділення кардіохірургії та трансплантології лікарні, поділився деталями про цей випадок.

"До нас у відділення військовослужбовця направили на планову рутинну операцію. Під час діагностики ми бачили певну масу, яку ми сприйняли як тромботичну, у лівому передсерді. Коли ж почали операцію, виявили пухлину. Взяли гістологію і вирішили не продовжувати планову операцію, тому що до такого масштабного втручання потрібно було підготуватися", – розповів він.

За його словами, команда видалила ракову пухлину серця, використовуючи метод аутотрансплантації. Для доступу до пухлини через її розмір і локалізацію було необхідно витягти серце пацієнта.

Процедура включала два етапи: спочатку виймання серця для видалення пухлини та реконструкцію задньої стінки лівого передсердя з використанням матеріалу бичачого перикарду. Потім було видалення ураженої саркомою частини мітрального клапана та лівого передсердя, з подальшою реконструкцією і заміною мітрального клапана.

Володимир Мороз повідомив, що пацієнт після операції почувається добре, його було виписано і зараз він перебуває в Києві з родиною, де проходить реабілітацію та отримує спеціалізоване лікування.

Раніше ми розповідали, як у Черкасах провели майже неможливу операцію з пересадки серця.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ