Меч

"Доля завойовується мечем": прем'єр-міністр Болгарії неочікувано подарував Зеленському меч хана Кубрата (фото)

Фото з відкритих джерел

Політик зазначив, що перший правитель Болгарії похований на території України

Прем'єр-міністр Болгарії Ніколай Денков під час візиту до Києва подарував президенту України Володимиру Зеленському меч хана Кубрата. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням запис їхньої спільної конференції.

За словами Денкова, на знак багатовікових зав'язків Болгарії з Україною він подарував меч хана Кубрата.

"На мечі два різні символи. Перший – доля завойовується мечем. А другий – хан Кубрат, який похований на території України та перший правитель Болгарії. Він говорив, що для того, щоб досягти успіху, ми повинні бути єдиними, і я дуже сподіваюся, що ця легенда, яка зазвичай ставиться в контекст болгарських зусиль у лихоліття, ми пронесемо це як європейські зусилля, щоб допомогти одній європейській нації, яка перебуває у скрутному становищі. Ми наголошуємо, що ми з вами в цій битві, і будемо з вами разом стільки, скільки потрібно", – заявив він.

Зеленський подякував за подарунок і жартома попросив про передачу систем протиповітряної оборони. Денков у відповідь махнув головою та посміхнувся.

"У більшості країнах, де щось дарують нам, я також цього (подарунки – ред.) не бачу. Але все це залишається в Україні. Ми дуже вдячні. У більшості своїй, коли нам щось дарують чи дають ордени, я завжди говорю : "Ми дуже вдячні, а можна ППО?", – сказав Зеленський.

Слід зазначити, що Кубрат – це засновник Великої Булгарії, країни, яка розкинулася на степах Північного Причорномор'я. Поховання Кубрата було локалізоване в селі Мала Перещепина (Полтавська область). Після того, як великий хан помер, один з його синів повів племена булгар на територію Фракії та Мезії та заснував там державу – Перше Болгарське царство.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що Болгарія подовжила термін дії спеціального статусу для українців.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ