"Дюна: частина друга": відгуки критиків, сюжет та факти, які варто знати

В український прокат 29 лютого виходить фільм "Дюна: Частина друга", режисером якого є Дені Вільнев. Це продовження епічної науково-фантастичної саги про пригоди Пола Атріда, засноване на знаменитих творах Френка Герберта

Деякі кінорецензенти вже мали нагоду переглянути продовження "Дюни" і описують цей фільм як величне досягнення, майже досконале. У цій статті "Дивогляд" ділиться деталями про фільм "Дюна: Частина друга".

Огляд акторського складу з несподіванками

Тімоті Шаламе знову втілює в життя Пола Атріда, спадкоємця великого дому, якого проголошено месією. До нього приєднуються Ребекка Фергюсон, Хав'єр Бардем, Стеллан Скарсгард і Дейв Батиста у ролях леді Джесіки, Стілгара, барона Гарконнена і Глоссу Раббана відповідно.

У продовженні роль Чані, яку грає Зендея, стане більш помітною, що обіцяє радість її фанатам.

Однією з найбільш очікуваних фігур у "Дюні: Частина друга" є імператор Шаддам IV, роль якого виконує Крістофер Вокен. Однак, для багатьох прихильників серії, найбільшу цікавість викликають персонажі Фейд-Раута Гарконнена та принцеси Ірулан, яких зіграють Остін Батлер та Флоренс П'ю.

Леа Сейду виконає роль леді Марго, доброчесної дружини графа Гасіміра Фенрінга. До акторського складу також приєднався Тім Блейк Нельсон у ролі, яка поки що не розкрита.

За кілька тижнів до виходу фільму, Аня Тейлор-Джой несподівано оголосила про свою участь у "Дюні 2". На прем'єрі фільму, вона поділилася, що зіграє незначну, але ключову роль у довгоочікуваному продовженні творів Герберта. Хоча деталі її персонажа залишаються таємницею, ходять чутки, що вона втілить роль сестри Пола, Алії.

Що покажуть глядачам?

Глядачів очікує захоплююче продовження епопеї, адже "Дюна: Частина друга" включатиме значну частину нерозказаної історії з першого тому роману Френка Герберта, враховуючи, що перша частина охопила лише дві третини книги.

Нагадаємо, що завершення попередньої частини залишило Пола серед фременів з метою відновлення миру на Арракісі.

Продовження історії розпочнеться безпосередньо після подій першої частини, де Пол розпочинає свій шлях до вершини влади. Його слава швидко досягає вух барона Гарконнена і Імператора, які згуртовують військові сили проти нього. Під керівництвом Пола, фремени вступають у битву на величезних піщаних черв'яках, прориваючись крізь піщані бурі.

Відгуки критиків вражаючі

Фільм отримав високу оцінку від критиків, з рейтингом 97% на Rotten Tomatoes та 80 балів зі 100 на Metacritic.

Оглядачі єдиним фронтом висловлюють захоплення від цього грандіозного продовження, пророкуючи йому статус фундаменту для майбутньої трилогії. Вони підкреслюють, що фільм принесе естетичну насолоду завдяки візуальному стилю Дені Вільнева, а акторська майстерність лише підсилить це враження. Критики описують стрічку як "епічне продовження, яке перевизначає стандарти науково-фантастичного жанру".

Проте зазначається, що тривалість фільму може викликати втому в деяких глядачів, але історія, що розгортається в адаптації Вільнева, варта кожної витраченої хвилини. Водночас критики вважають, що іноді здається, ніби режисеру складно передати всю складність оригінального тексту, але цей недолік компенсується видовищними візуальними ефектами.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що з'явилися нові цікаві деталі щодо серіалу про Гаррі Поттера.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше