Місяць

Уперше за 50 років: космічний корабель США здійснив посадку на Місяці

Shutterstock

Після приземлення апарата були зафіксовані проблеми зі зв’язком

Космічний корабель Odysseus від компанії Intuitive Machines уперше за 50 років здійснив посадку на Місяці, передає "Дивогляд". 

Посадковий модуль без екіпажу на борту приземлився на поверхні Місяця 23 лютого о 01:23 за київським часом. Апарат доправив на супутник Землі наукові інструменти космічного агентства NASA, які допоможуть у підготовці до місії за участі людей Artemis.

Після приземлення апарата були зафіксовані проблеми зі зв’язком та автономною навігаційною системою. Однак, недоліки швидко усунули.

"Наше обладнання знаходиться на поверхні Місяця, і ми ведемо передачу, тож вітаємо команду IM. Подивимося, що ми можемо отримати від цього", — сказав керівник місії Intuitive Machines Тім Крейн під час трансляції.

Згодом компанія Intuitive Machines заявила, що фахівці вже починають отримувати дані з космічного корабля Odysseus.

"Після усунення несправностей зв’язку диспетчери польоту підтвердили, що Odysseus знаходиться у вертикальному положенні та починає надсилати дані. Зараз ми працюємо над отриманням перших зображень із поверхні Місяця", – йдеться у повідомленні компанії в соцмережі X (Twitter).

Варто відмітити, що ця посадка космічного модуля стала першим контрольованим спуском американського космічного корабля на поверхню супутника нашої планети з 1972 року.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що місяцехід місії "Чандраян-3" вперше сфотографував свій посадковий модуль на Місяці.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ