Місяць

Науковці склали надточну мапу хімічного складу поверхні Місяця

space.com

Дослідники ідентифікували та проаналізували вміст основних елементів на поверхні Місяця

Китайські дослідники склали карту хімічного складу поверхні Місяця, передає "Дивогляд" із посиланням на China Daily

У дослідженні взяли участь учені з Університету Цзілінь (північно-східний Китай), Національної астрономічної обсерваторії Академії наук Китаю, Університету Тренто в Італії, Університету Ісландії та інших міжнародних дослідницьких установ.

Дослідницька група склала надточну мапу хімічного складу місячної поверхні, з урахуванням ключових даних для вивчення еволюції Місяця. Картографування засновано на місячних зразках, що були зібрані американськими місіями "Аполлон" та радянськими "Луна".

Місячні зразки, що були отримані китайською місією "Чан’е 5" (Chang'e 5), містять інформацію, що стосується вулканічної активності, яка спостерігалася близько 2 млрд років тому.

Дослідники ідентифікували та проаналізували вміст основних елементів на поверхні Місяця, поєднавши дані різних місій з моделлю інверсії на основі поглибленого вивчення.

На основі цього знавці створили нову карту розподілу хімічного складу місячної поверхні з високою точністю та високою роздільною здатністю. Ця мапа всебічно демонструє хімічні характеристики поверхні земного супутника.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що знаходиться всередині Місяця.

Дивіться також відео 5 каналу: ЗАМЕЛО! Як долають негоду в столиці та на під'їздах? Віталій Залевський НАЖИВО

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ